Složno protiv zarobljene države * Brajović oštetio budžet za 134 miliona? * Milov kum zarađuje milione bez ugovora * Rane koje nikad ne zarastaju * Dok je na potjernici uživa u utakmici * Teroristi,, Islamske države'' poraženi u Siriji * Ceca oduševila publiku
  Izdanje: 24-03-2019

Ranko Krivokapić, predsjednik SDP-a:
Građani masovno protestuju protiv zarobljenih institucija i autokratije.

Gubitak meke fotelje dovodi do tvrde stolice, koja može prouzrokovati grčeve, pa čak i zatvor.

Bravo kćeri…’ajd sad, jedan korak…’ajd još jedan korak…i još jedan…
ma braaavooooo…ženooooo, donesi kameru! kćer nam se vratila iz diskoteke!

Koja je razlika između supruge i medveda?
Kad pred medvedom ćutiš i praviš se mrtav, on ode i ostavi te na miru.

Devet od 10 muškaraca vole žene sa velikim sisama.
Onaj deseti voli onih devet muškaraca.

Sport - datum: 2019-03-23 CRNA GORA REMIJEM U SOFIJI POČELA KVALIFIKACIJE ZA EP 2020, ALI DRASTIČNO OŠTEĆENA OD STRANE FRANCUSKOG SUDIJE
„Samo” bod u Sofiju: Mirko Ivanić Buke oteo pobjedu Arbitar iz Francuske u 82. minutu dosudio penal nakon prekršaja Jovovića van kaznenog prostora. Efektan pogodak Stefana Mugoše na startu drugog dijela. U ponedjeljak protiv Engleske
Crna Gora je osvojila bod u Sofiji na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine, ali su „crveni” u ovom susretu drastično ošetećeni. I pored ne tako ubjedljive igre, izabranici Ljubiše Tumbakovića bili su na pragu pobjede, ali je osam minuta prije kraja susreta francuski arbitar Rudi Buke dosudio nepostojeći penal za domaćina i Crnoj Gori tako oteo dva boda. Vladimir Jovović, koji je samo nekoliko trenutaka prije toga ušao na teren, napravio je prekršaj najmanje pola metra van kaznenog prostora, ali je Francuz, na zaprepaštećenje svih, prst uperio na bijelu tačku. Uzaludni su bili protesti „crvenih” i ubjeđivanja sa Bukeom – Todor Nedelev je sa „kreča” bio siguran i obezbijedio svojoj selekciji bod. Nakon svega, jasno je da je UEFA morala i u ovom takmičenje da uvede VAR sistem, jer da ga je u Sofiji bilo sinoć, „crveni” bi se u Podgoricu vratili sa velika tri boda.

Slabo prvo poluvrijeme
Iako je bilo nekoliko situacija iz kojih se mogao promijeniti rezultat, igra je u prvom dijelu susreta bila ispod očekivanja. Bilo je dosta grešaka, preskakanja sredine terena... Prvu pravu priliku na utakmici imala je Crna Gora. Igrao se 18. minut kada je Mirko Ivanić izbio sam ispred golmana Mihajlova. Uslijedio je šut, ali je iskusni čuvar mreže Bugarske uspio da loptu skrene u korner. Uzvratili su Bugari u 22. minutu. Nakon udarca iz ugla, Božikov je glavom zahvatio loptu, a Marko Vešović je sa gol-linije izbacio u polje. Sedam minuta kasnije Popov je oduzeo loptu Vešoviću, onda šutirao sa petnaestak metara, ali je prebacio okvir gola. I u 32. minutu su zaprijetili Bugari, ali je Petković bio oprezan nakon udarca Kostadinova iz slobodnog udarca.

Majstorija Stefana Mugoše
Mnogo ofanzivije su izabranici Ljubiše Tumbakovića krenuli u nastavku i nekih dvadesetak minuta odigrali dobro, stvorili nekoliko prilika i postigli gol. Igrao se 50. minut kada je Stefan Mugoša primio loptu na desnoj strani, prevario dvojicu protivničkih igrača, a onda sa ivice kaznenog prostora postigao efektan pogodak – 0:1.
Mogli su „crveni” desetak minuta kasnije da dupliraju prednost i riješe meč. Bila je to najljepša akcija crnogorskog tima na utakmici, kombinovali su na malom prostoru, a onda je Ivanić sa 12-13 metara loptu poslao pored stative. U 64. minutu je Crna Gora propustila još jednu dobru priliku. Adam Marušić je povukao kontranapad, imao je na drugoj strani slobodnog Fatosa Bećiraja, ali je odlučio da ide sam i pogriješio. Bodurov je intervenisao i osujetio da ga da uputi udarac ka golu.
U poslednjih petnaestak minuta su se Tumbakovići povukli, želeći da sačuvaju prednost. S druge strane, Bugari su tražili šansu da stignu do gola, u 77. minutu Danijel Petković je dobro intervenisao nakon šuta Popova, a četiri minuta kasnije desila se već opisana situacija i pokolonjeni penal u korist domaćina.
Uzbudljivo je bilo u nadoknadi vremena, jer su obje selekcije imale po jedan zicer za pobjedu. Najprije je Bugarska preko „rezerviste“ Minčeva mogla do totalnog preokreta, ali je lopta nakon njegovog udarca završila pored same stative gola Petkovića. Već u sledećem napadu, „crveni” su mogli do trijumfa. Ivanić je sjajno izbacio Aleksandra Boljevića, koji se našao sam isred Mihajlova i šutirao, ali je bugarski čuvar mreže uspio da loptu skrene u korner.
Sve što se događalo na stadionu „Vasil Levski”, svi u taboru crnogorske reprezentacije treba što prije da zaborave i misli okrenu ka duelu sa Engleskom, sa kojom igraju već u ponedjeljak uveče u Podgorici.D.P.

Hubčev: Uspješan start
Selektor Bugarske Peter Hubčev najavio je nakon remija protiv Crne Gore (1:1) da je početak kvalifikacija za Euro 2020 bio uspješan za njegovu ekipu.
– Bila je ovo teška utakmica, uostalom kao što smo i očekivali. Žao mi je što nismo pobijedili, jer smo imali situacije koje smo mogli bolje da završimo. Ipak, za mene je početak kvalifikacija uspješan – rekao je Hubčev.

Mugoša: Zaslužili smo više
Navikao je crnogorsku javnost Stefan Mugoša da u dresu reprezentacije postiže efektne golove. Tako je bilo i sinoć u Sofiji, kada je „izbacio” dvojicu fudbalera protivničkog tima i postigao majstorski zatresao mrežu.
– Za mene je poseban osjećaj igrati i davati golove za reprezentaciju – rekao je Mugoša nakon meča u Sofiji, a onda se osvrnuo i na premijerni meč u kvalifikacijama za EP 2020.
– Mislim da smo zaslužili više. Ušli smo u grču, ali smo imali i dobru šansu preko Ivanića. U nastavku smo počeli odlično, poveli, a onda je stigao taj penal. Ne možemo da komentarišemo suđenje, sve se vidjelo. Da smo imali malo sreće mogli smo da pobijedimo i to ubjedljivo – dodao je fudbaler Inčona.

Bugarska – Crna Gora 1:1 (0:0)
Stadion: „Vasil Levski” u Sofiji. Gledalaca: 10.000. Sudija: Rudi Buke (Francuska). Pomoćnici: Frederik Huge (Francuska) i Žulien Baceli (Francuska). Strijelci: Nedelev u 82. iz jedanaesterca za Bugarsku, a Mugoša u 50. minutu za Crnu Goru. Žuti kartoni: I. Popov, Čočev (Bugarska), Bećiraj, Simić, Jovović, Boljević (Crna Gora).
BUGARSKA: Mihajlov, S. Popov, Bodurov, Božikov, Zanev, Kostadinov, Čočev (od 69. Slavčev), Nedelev, I. Popov, Ivanov (od 51. Kostov), Delev (od 82. Minčev).
CRNA GORA: Petković, Marušić, Simić, Tomašević, Vešović (od 78. Jovović), Stojković, Janković (od 64. Boljević), Ivanić, Vukčević, Bećiraj, Mugoša (od 89. Kosović).

Janković: Ostao je žal za pobjedom
U poslednjih nekoliko mjeseci Marko Janković je bio van trenažnog procesa, zbog operacije trbužnog zida, ali je sinoć dobio povjerenje stručnog štaba „crvenih”. Nakon duela u Bugarskoj, nije krio nezadovoljstvo zbog dva izgubljena boda na ovaj način.
– Kada imate rezultat koji vam u potpunosti odgovara, a onda primite gol poslije onakve sudijske greške, onda je teško ne komentarisati je. Gledali smo snimak, ne znamo ni koji je ovo više put da nam se dešava. Nema ni govora o penalu i šteta što smo pred kraj primili gol na ovakav način – istakao je Janković.
Fudbaler italijanskog SPAL-a potom je nastavio:
– Rezultat je ,,pozitivan“, ali s obzirom na to da smo vodili, imali još nekoliko šansi, sigurno ostaje žal što nijesmo osvojili tri boda jer bi nam mnogo značila. Mada, moram istaći da su i Bugari imali prilike.
Već u ponedjeljak u Podgoricu stiže Engleska.
– Čeka nas veoma teška utakmica i najvažnije je da se prvo odmorimo. Dugo takva reprezentacija nije dolazila u Podgoricu, trebaće mnogo stvari da se poklopi za pozitivan rezultat. Da mi odigramo vrlo dobro, a da oni ne budu na svom nivou i da nas sreća posluži. Daćemo sve od sebe, a i istorija naših duela nam govori da možemo da se nadigravamo – poručio je Marko Janković.

Tumbaković: Izgubili smo dva boda
Ljubiša Tumbaković, selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore, je na konferenciji za novinare u Sofiji kratko govorio o detalju iz 82. minuta, koji je prelomio ovaj meč.
–Iz pozicije na kojoj sam bio nisam vidio ni prekršaj. Sudija je bio blizu i tako je kako je. Došli smo u Sofiju da ne izgubimo, to smo ostvarili i idemo dalje – rekao je Tumbaković.
Kada je u pitanju meč na „Vasil Levski” stadionu, crnogorski selektor je rekao:
–Disciplinom i borbenošću sam zadovoljan, ali ovaj tim mora i može bolje. U drugom poluvremenu smo imali izgledne šanse, da smo ih mirnije rješavali, možda bismo ušli u mirniju završnici.
Po njegovim riječima, Crna Gora je nakon svega viđenog na gubitku.
–Vodili smo sa 1:0, imali šanse... Primili smo gol i tako izgubili dva boda – istakao je na kraju Tumbaković.