„Kavčanin” izrešetan u centru Podgorice * Milo statista u Berlinu, Duško u DPS-u * Dogovor opozicije obaveza a ne stvar izbora * Doći će do loma piste u Tivtu * Vjera u vječno ljudsko dostojanstvo * Knežević objavio partijski logo *  Više nema ko ni da štrajkuje

Nacrt zakona o slobodi vjeroispovijesti više je ličio na revolucionarni poziv za gonjenje Crkve i pljačku njene imovine.

U zatvor došao policajac da radi kao čuvar, pa ga šef upozorava na zatvorenike da su jako neposlušni. A on će na to:

Kapetan prekookeanskog broda dobija depešu i obraća se putnicima:
- Dragi putnici, stigla je jedna dobra i jedna loša vijest. Šta želite prvo da čujete?
- Hoćemo prvo dobru vijest!
- Film o nama dobiće 11 Oskara.

Sport - datum: 2019-04-28 SUTJESKA UBJEDLJIVOM POBJEDOM NAD RUDAROM NAPRAVILA VELIKI KORAK KA ODBRANI TITULE
Gol Boža Markovića na meču sa Rudarom Sutjeska na plus sedam
Fudbaleri Sutjeske velikim korakom grabe prema četvrtom naslovu prvaka Crne Gore. San je sve bliži stvarnosti, nakon što je jedini konkurent „kiksao“, pa je prvoligaš sa Bistrice na velikih plus sedam. I protiv Rudara, Nikšićani su potvrdili da zaslužuju naslov. Sutjeska elegantno plovi prema cilju i čini se da nikakve sile, munje ili prijetnje ne mogu zaustaviti Nikšićane na putu ostvarenja svojih snova. Nakon furioznih 45 minuta aktuelni šampion je goste na veliki odmor ispratio sa tri gola minusa. Da nisu u nastavku, „malo prikočili“, domaći igrači bi najvjerovatnije baš do vrha napunili mrežu golmana Popovića.

– Više nego dobra utakmica, zanimljiva i lijepa za gledanje. U ovom meču krasila nas je i borbenost i agresivnost. Dobro smo ušli u meči i na vrijeme postigli golove. Igrali smo zaista lijepo za oko u tom prvom poluvremenu. To nas je malo i opustilo, kasnije smo smanjili ritam. Ono što me čini posebno zadovoljnim je i to što je ovoga puta naša mreža ostala netaknuta. Pljevljaci su me prijatno izenadili, jer nisu došli u Nikšić da se brane. Imamo sedam bodova prednosti, ali ima još da se igra. Imamo težak raspored i i moramo dati sve do sebe da i prvi prođemo kroz cilj. Praktično već zaboravljamo Rudar i okrećemo se ka revanšu polufinala najmasovnijeg takmičenja – rekao je Marko Ćetković, vezista Sutjeske.

Lider je od starta krenuo silovito, sa jasnom namjerom da „zgromi“ protivnika. Domaćini su poveli u 15. minutu, praktično su prvu priliku pretvorili u gol. Zakaria je odlično prošao desnom stranom, uspjeli su Pljevljaci da blokiraju njegov centaršut, ali se lopta na njihovu žalost odbila do Ćetkovića. Iskusni vezista rutinski je pogodio cilj, pa je Popović morao da vadi loptu iz mreže. Pet minuta kasnije Nikšićani su diplirali prednost. Korner sa desne strane izbeo je Zakaria, a loptu je tamo gdje i treba, glavom smjestio Nedić. Minut kasnije po prvi put opasno su zaprijetili gosti, zahvljujući prije svega Đaloviću. U 26. minutu već je bilo ogromnih 3:0. Zakaria je upisao još jednu asistenciju, a cilj je pogodio Vučić.

I drugo poluverijeme Nikšićani su otvorili kako treba. Po drugi put cilj je pogodio Marko Vučić, a asistirao mu je Marković. Pljevljaci su imali dvije lijepe prilike da makar postignu počasni pogodak. To je mogao recimo Kođo nakon lijepog solo prodora u 64. i Vuković osam minut kasnije, nakon asistencije Đalovića.

– Sutjeska je zaslužila visoku pobjedu i ja joj na tome čestitam. Od početka smo bili u kontra-ritmu. Umjesto da stanemo u blok, iza lopte i čekamo priliku iz kontranapada, za šta smo se i pripremali tokom prethodnih dana, pokušali smo da se nadigravamo sa rivalom. Dakle, krenuli smo ofanzivno i za to bili kažnjeni. Utakmica je bila riješana za manje od pola sata igre. Kasnije smo i psihološki pali i povratak je bio nemoguć – rekao je šef struke gostiju Nenad Vukčević.

B.K.

Rezultati 31. kola: Sutjeska – Rudar 4:0, Zeta – OFK Titograd 1:1, Lovćen – Budućnost 1:1, Mornar – Petrovac 1:5, Grbalj – Iskra 2:1.

10. Mornar 31 1 9 21 14:53 12

U narednom kolu (4. maj) sastaju se: Budućnost – Zeta, OFK Titograd – Grbalj, Iskra – Sutjeska, Rudar – Mornar, Petrovac – Lovćen.

Sutjeska – Rudar 4:0 (3:0)
Stadion: kraj Bistrice. Gledalaca: 350. Sudija: Radoje Pajović (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Danijel Dević (Bar) – 2 i Srđan Jovanović (Bar) – 2. Strijelci: Ćetković u 15, Nedić u 21. i Vučić u 26. i 52. minutu. Žuti kartoni: Božović (Sutjeska), Simović (Rudar).

SUTJESKA: Ličina –, Ciger 1,5, Bulatović 2, Cicmil 1,5, Nedić 2, Bubanja 1,5, Janković 2, Ćetković 2 (od 67. Marušić -), Zakaria 2,5 (od 61. Osmajić -), Marković 1,5 (od 72. Božović -), Vučić 2,5.

RUDAR: Popović 1, Golubović 0,5, Tomašević 0,5 (od 56. Racković -), Mečinovik 0,5 (od 64. Ražnatović -), Kartal 0,5, Simović 0,5, Marković 1 (od 75. Tahirović -), Kođo 1,5, Vuković 1, Zečević 1, Đalović 1.

Igrač utakmice: Marko Vučić (Sutjeska) – 2,5.