„Kavčanin” izrešetan u centru Podgorice * Milo statista u Berlinu, Duško u DPS-u * Dogovor opozicije obaveza a ne stvar izbora * Doći će do loma piste u Tivtu * Vjera u vječno ljudsko dostojanstvo * Knežević objavio partijski logo *  Više nema ko ni da štrajkuje

Nacrt zakona o slobodi vjeroispovijesti više je ličio na revolucionarni poziv za gonjenje Crkve i pljačku njene imovine.

U zatvor došao policajac da radi kao čuvar, pa ga šef upozorava na zatvorenike da su jako neposlušni. A on će na to:

- Dragi putnici, stigla je jedna dobra i jedna loša vijest. Šta želite prvo da čujete?
- Hoćemo prvo dobru vijest!
- Film o nama dobiće 11 Oskara.

Sport - datum: 2019-04-28 U DERBIJU KOLA ZETA I OFK TITOGRAD IGRALI NERIJEŠENO
Podjela bodova na „Trešnjici” Zećanima prija remi, Evropa na vidiku
Derbi kola odigran u Golubovcima između Zete i OFK Titograda završen je bez pobjednika – 1:1. Ovakav epilog više odgovara domaćim fudbalerima, koji su pet kola prije kraja sezone sačuvali šest bodova prednosti u odnosu na „romantičare” i tako napravili veliki korak ka izlasku na međunarodnu scenu.

–Zadovoljan sam remijem, jer smo igrali protiv ekipe koja nam je rival u borbi za to treće mjesto. Mislim da smo, bez obzira na značaj utakmice i na grč kod pojedinih igrača kada je u pitanju sami ishod možda i častili Titograd kod postignutog kola. Na poluvremenu smo se dogovorili da u nastavku damo sve od sebe i ostvarimo rezultat koji nama odgovara. Uspjeli smo da izjednačimo, imali smo i nekoliko situacija gdje smo mogli do tri boda. Međutim, nas ovaj krajnji ishod zadovoljava jer u poslednjih pet kola ulazimo sa šest bodova prednosti – rekao je Dejan Roganović, šef stručnog štaba Zete.

Gosti iz Podgorice su prvi dio meča riješili u svoju korist. Istina, moglo je biti i drugačije da je u 14. minutu Zeta iskoristila zicer. Nikola Krstović je oduzeo loptu Milošu Raduloviću i dao je ka Pešukiću, koji se stuštio sam ka golu Ljuljanovića i sa desetak metara šutirao pored gola. Ali, imao je mladi ofanzivac Zete u tim trenucima i bolje rješenje, jer se sa lijeve strane ubacivao Sekulić. Kazna za ovaj promašaj stigla je već u sledećem napadu. Izveli su gosti dobar napad, a onda je sa peterca Vojin Pavlović pogodio mrežu Namaška. Kada je igra gostuju u pitanju vidjeli smo još dva dobra pokušaja, Jovana Nikolića i strijelca Pavlovića, ali je u oba navrata moldavski čuvar mreže na golu Zete bio siguran. S druge strane, Zeta je pokušavala da uradi nešto ali je sve ostajalo na pokušajima. Prave šanse, osim šuta Milojka sa nešto više od dvadesetak metara u 20. minutu, nisu stvorili.

Počela je Zeta mnogo bolje drugo poluvrijeme i već nakon šest minuta stigli do izjednačenja. Nemanja Sekulić je odlično centrorao sa lijeve strane, a Nikola Krstović je zakucao loptu u mrežu – 1:1. Dva minuta kasnije, najbolji strijelac Crnogorske lige imao je još jednu priliku. Oslobodio se na dvadesetak metara dvojice igrača protivničkog tima, dobro šutirao, ali je Ljuljanović odbranio. Veliku šansu Zećani su imali u 64. minutu. Krstović je sa desne strane nabacio loptu, Aleks Jamoa je zahvatio glavom i pogodio prečku. Lopta se odbila do Pešukića, koji je odložio za Srđana Krstovića. Uslijedio je dobar šut i još bolja intervencija Ljuljanovića.

Zeta - OFK Titograd 1:1 (0:1)
Stadion: „Trešnjica”. Gledalaca: 400. Sudija: Vladan Kojović (Podgorica) – 1. Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) – 1 i Veselin Radunović (Nikšić) – 1. Strijelci: N. Krstović u 51. za Zetu, a Pavlović u 14. minutu za OFK Titograd. Žuti kartoni: N. Krstović, Baošić (Zeta).

ZETA: Namaško 2, Tuzović 1, Vujačić 2, Baošić 2, Đ. Vukčević 1, Milojko 1,5, S. Krstović 1,5, Pešukić 1 (od 90. Goranović –), Jamoa 1 (od 67. L. Lambulić –), Sekulić 1,5 (od 90+4 Kontić), N. Krstović 2.

OFK TITOGRAD: Ljuljanović 2, Roganović 1, Radulović 1, Bakrač 1, Novović 1, Raičević 1,5 (od 62. Divanović –), Nikolić 1, Pavlović 2, Miličković 0,5 (od 62. Brnović –), Mendi 0,5 (od 84. Sekulić –), Pavićević 0,5.

Igrač utakmice: Nikola Krstović (Zeta) – 2.

Pakult bez izjave
Uzalud su novinari petnaestak minuta nakon meča čeka trenera OFK Titograda Petera Pakulta da iznese svoje viđenje utakmice na „Trešnjici”. Austrijski stručnjak se nije pojavio, uz obrazloženje da nije raspoložen za izjave.