– Mi se raspravljamo ko je Crnogorac, Srbin, Aboridžin... Možete mi reći da ste jednorog, ne interesuje me. Treba da vidimo što nas čeka s turizmom, koji zemlji donosi prihod.

Haso upita:
- Kako to? Mujo:
- Lijepo, banka mi oduzela auto!

Sport - datum: 2020-06-04 FUDBALERI SUTJESKE NISU USPJELI DA SAVLADAJU NI DRUGOG RIVALA IZ ZONE BARAŽA
SUTJESKA - PETROVAC - Foto: Željko Šapurić Novi kiks Nikšićana Iz dva meča Nikšićani osvojili samo dva boda. Trener nebeskoplavih Nenad Vukčević zadovoljan remijem
U svega dvije utakmice, nakon pauze, prelomila se Sutjeskina ligaška sezona. Nakon remija protiv Koma, koji je praktično značio oproštaj od odbrane naslova prvaka, Nikšićani su ostali bez cijelog plijena i na svom terenu. Iako su Nikšićani imali praktično svo vreme inicijativu, juče je to bio luk bez strijele. Neuspjesi su sastavni dio fudbala, ali ne bi bilo dobro da oni poprime akutne oblike. Petrovčanima je na putu do za njih velikog boda, posao olakšala neefikasnost aktuelnog šampiona. Kvalitet nije često dovoljan da bi se upusala pobjeda, o čemu najbolje svedoči sinoćnji susret kraj Bistrice.

- Mislim da smo dobro ušli u utakmicu i da smo zaslužili pobjedu. Imali smo u finišu prvog poluvremena dvije velike prilike. U nastavku smo još odlučnije krenuli ka golu rivala, ali i u ovom periodu igre nismo imali sreće. Čestitam rivalu na bodu - istakao je napadač Nikšićana Božo Marković.

Mreže su mirovale u prvom poluvremenu. Čini se da rezultat na kraju prve dionice i nije mogao biti drugačiji, iako su Nikšićani imali zicer u finišu ovog perioda igre. Domaćini su se u prvom poluvremenu nametnuli posjedom lote, ali odbrambena formacija gostiju lako je otklanjala prijetnje Nikšćana. Prvi su zapretili domaćini, tačnije Kojašević, u 4. minutu. Dva minuta kasnije prijetio je sa desne strane Osmajić. Tek u finišu prvog poluvremena, domaćini su došli do velike prilike. Nije jasno kako Kojašević u 43. minutu uspio da zatrese protivničku mrežu. U toj namjeri osujetio ga je golman Petrovca Mugoša. Koji trenutak kasnije, nakon kornera koji je sa lijeve starne izveo Kojašević, Nikolić je glavom loptu poslao preko gola gostiju.
U poluvremenu, kao da su u domaćini u kamilicu stavili rakiju, ali ne onu najbolju. U nastavku jeste bilo bolje, ali ne toliko da utakmica dobije pozitivnu ocjenu. I u drugom poluvremenu, Nikšićani su prvi zaprijetili. Šut Marušića, u 48. minutu, uspješno je izblokirao Kajević. U 60. minutu još jedan zicer za domaćina. Centirao je Ćetković, sa pet metara šutirao je Grivić. Mugoša je još jednom intervencijom istakao kadidaturu za junaka meča. Gosti su do prve šanse stigli u 65. minutu. Odlično je šutirao Petar Vukčević, ali se Giljen nije dao iznenaditi. U 70. minutu pokušao je sa distance Marković, kao i Grivić osam minuta kasnije. Koji trenutak kasnije Janković je bio u dobroj poziciji, ali je bio neprecizan. U zaustavnom vremenu Ćetković nije realizovao veliku priliku.

- Svakako da je veliki uspjeh ostati neporažen na terenu još uvijek aktuelnog šampiona. Došli smo u Nikšić da napravimo dobar rezultat i u tome uspjeli. Čestitam mojim fudbalerima. - istakao je Nenad Vukčević, strateg nebeskoplavih.

B.K.

Sutjeska – Petrovac 0:0
Stadion: kraj Bistrice. Gledalaca: oko 150. Sudija: Miloš Bošković (Podgorica). Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) i Vladislav Radenović (Herceg Novi). Žuti kartoni: Kojašević, Grivić (Sutjeska), Ivanović, Milić, Kajević (Petrovac).

SUTJESKA: Giljen, Grivić, Vučić, Cicmil, Bulatović (od 46. Šofranac), Janković (od 80. Janjić), Dubljević, Marušić (od 55. Ćetković), Kojašević, Nikolić, Osmajić (od 69. Marković).

PETROVAC: Mugoša, Kajević, Mikijelj, Medigović, Milić, Ivanović (od 46. Marković), P.Vukčević (od 85. Ilić), Raičević, Kalezić, Muharemović (od 75. Đurđević), I. Vukčević (od 90.+3. Savović).

Rezultati: Grbalj – Zeta 0:2, OFK Titograd – Budućnost 1:3, Sutjeska – Petrovac 0:0, Iskra – Kom 2:0, Rudar – Podgorica 0:3.