Dolazi ciga kod doktora:
- Doktore, doktore, kašljem, ne mogu disati, umirem...
- Smirite se, samo polako! Recite mi da li je neko u porodici imao TBC?
- TBC niko nikada nije ima, ali moj stric u Njemačkoj je imao BMW.

Sport RUKOMETAŠICE CRNE GORE USPJEŠNO ZAPOČELE KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO 2018. GODINE U FRANCUSKOJ
Pobjeda uz oscilacije Crna Gora - Slovačka 24:23 (14:12)
Dvorana „Topolica”. Gledalaca: oko 600. Sudije: Pandžić i Šatordžija (BiH). Sedmerci: Crna Gora 4 (4), Slovačka 2 (1). Isključenja: Crna Gora 12, Slovačka 10 minuta.
CRNA GORA: Rajčić (sedam odbrana), Hasanić (pet odbrana), Nenezić (jedan sedmerac), Godeč, Jauković 8 (3), Brnović 2, Konatar, Ujkić, Malović 3, Premović, Pavićević 2, Ramusović 2, Klikovac, Despotović, Raičević 7 (1), Grbić.
SLOVAČKA: Gubikova (četiri odbrane), Medvedova (šest odbrana), Rajnohova 4, Demajova, Rebičova 3, Rehtorisova 3 (1), Pastorkova 3, Holešova, Habankova 3, Kučerova 2, Klučkova, Sarkova 3, Školkova, Bujnohova, Olšovska, Minarčikova 2.
Rukometašice Crne Gore, uz puno oscilacija savaladale su Slovačku u Baru i uspješno započele kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2018. godine. Bio je to za izabranice Dragana Adžića težak meč, ali su u neizvjesnoj završnici ipak uspjele da slave, ostvare cilj i naprave prvi korak ka plasmanu na 11. uzastopno veliko takmičenje.
„Crvene” su slabo otvorile utakmicu, pa su Slovakinje nakon tri minuta igre povele 3:0. Mrežu gostiju načela je Đurđina Jauković iz sedmerca (1:3), a njenim trećim golom Crna Gora je u šestom minutu stigla do egala (4:4). Prvo vođstvo donijela je Ema Ramusović u devetom minutu (6:5), a pet minuta prije kraja poluvremena golom Tatjane Brnović, Crna Gora je stigla do plus pet (14:9). Međutim, serijom 3:0 Slovakinje su na odmor otišle sa samo dva gola minusa.
Dobro su „crvene” krenule u drugih 30 minuta i povele 17:13. Ali, Slovakinje su ponovo odgovorile serijom 3:0 i prišle na gol zaostatka (17:16), u 48. minutu pri rezultatu 19:18 imale i zicer za izjednačenje, ali je Alma Hasanić sjajno reagovala. Jauković i Raičević su donijele ponovo plus tri (21:18), ali novim greškama „crvene” su omogućile Slovakinjama da ponovo priđu na minus jedan - 22:21. Ipak, nakon tajm-auta Adžića odgovornost je preuzela Raičevićeva, koja je asitencijom i golom riješila meč.
Već danas rukometašice Crne Gore putuju u Brešu, gdje u nedjelju igraju meč drugog kola protiv Italije. D.S.

Adžić: Pamte se bodovi

Selektor Crne Gore Dragan Adžić nakon meča i minimalne pobjede nad Slovačkom kazao je da se na kraju pamte bodovi.
- Ušli smo u ovaj ciklus kvalifikacija u podmlađenom sastavu, ali po meni značajnim iskustvom. Bilo je oscilacija u malo većem broju, nego što bi to trebalo za ovaj sastav. Ono što me raduje u prvom poluvremenu je ulazak u meč Đine Malović, praktično prvi put od kada igra u seniorskoj konkurenciji. To sad treba nadgraditi. Naravno bile su oscilacije i kod nje. To je za nas jako bitno, i na čemu smo radili, a sve ostale djevojke naravno da imaju prostora za napredak. Upravo smo mi doprinijeli što je samo jedan razlike, što je dobro, i na nama je da to u narednom periodu popravimo – kazao je Adžić.