– Crna Gora je od Mađarske dobila bodljikavu žicu, može se desiti da se upotrijebi ta pomoć ali zasad ne postoje razlozi za to.

Zato što na izlogu piše: „Uvek sveži burek”.
- Fato, ako riješiš zagonetku biće seksa. Dakle, što je to što ima četiri noge, rep, mijauče i pije mlijeko.
Kupio Mujo 2 konja, i zove on Hasu da ih vidi.
I pita ga Mujo: Haso, jel imaš neku ideju kako da ih razlikujem?
- Pa odreži jednom uho, kaže Haso.
Po noći se konji potuku i i taj konj bez uha odgrize drugom uho.
Drugi dan Mujo i Haso razmišljaju kako da ih razlikuju, i kaže Mujo: Haso, meni se čini da je ovaj bijeli malo višlji od ovog crnog!

Sport - datum: 2018-07-25 VATERPOLISTI CRNE GORE NIJESU USPJELI DA SE PLASIRALU U POLUFINALE 33. EVROPSKOG PRVENSTVA U BARSELONI
Svjetski šampion ipak prejak za „crvene” Hrvatska – Crna Gora 9:7 (1:2, 1:2, 4:2, 3:1)
Bazen: „Bernat Pikornelj”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Stavridis (Grčka) i Buh (Španija). Igrač više: Hrvatska 10 (6), Crna Gora 13 (6). Peterci: Hrvatska 2 (2).
HRVATSKA: Bijač (sedam odbrana), Macan 1, Fatović 1, Lončar 1, Joković 1, Buljubašić 2, Vukičević 1, Bušlje 1, Miloš, Vrlić, Šetka 1, Garsija, Marcelić.
CRNA GORA: Lazović (14 odbrana), Brguljan, Drašković, Petković 2, Đ. Radović, A. Radović, Janović 2, Đurđić, Ivović 2, Mišić, Čučković, Spaić 1, Šćepanović.
Crna Gora je zaustavljena u četvrtfinalu 33. Evropskog prvenstva u Barseloni. Svjetski šampion Hrvatska je ipak bio nepremostiva prepreka za crnogorske vaterpoliste, koji su dobro odigrali prvo poluvrijeme, na kraju kojeg su vodili sa dva razlike, ali je nastavak u potpunosti pripao rivalu. Tako će Hrvati u polufinalu igrati sa Srbijom, dok Crnogorce očekuje razigravanje za plasman od petog do osmog mjesta, u kojem će im prvi rival biti Mađarska u četvrtak od 16.45.
Uz jaku odbranu i dobru realizaciju u napadu „crveni”su preko Vladana Spaića iz kontre i Aleksandra Ivovića sa igračem više poslije nešto više od tri minuta došli do vođstva od 2:0. Prvi gol za Hrvate postigao je Anđelo Šetka na dva i po minuta do kraja četvrtine, pa se na prvi odmor otišlo sa rezultatom 2:1. Drugu četvrtinu je otvorio Marko Petković sa igračem više za 3:1, ali su hrvatski vaterpolisti vratili minus jedan preko Ivana Buljubašića, koji je takođe iskoristio prednost igrača više. Odlično je u sljedećem napadu Crna Gora organizovala akciju sa igračem više, koju je krunisao Mlađan Janović za 4:2. Propustili su „crveni” sjajnu priliku da preko Spaića povedu sa tri gola prednosti, što je na drugoj strani kaznio Marko Macan i nakon tri i po minuta igre u nastavku na semaforu je stajalo 3:4. Uzvratio je Janović za 5:3, ali je to bilo nažalost sve od izabranika Vlada Gojkovića, pošto su Hrvati serijom 6:1 u potpunosti preokrenuli situaciju u svoju korist. Buljubašić je sa igračem više smanjio na 4:5, Loren Fatović je prvi put donio izjednačenje svojoj ekipi (5:5) na dva i po minuta do isteka trećeg dijela igre, a nakon što je Petković sjajnu akciju s igračem više krunisao za 6:5 na drugoj strani peterac je iskoristio Ante Vukićević za 6:6. „Barakude” su prvi put do prednosti došle na startu poslednje četvrtine golom Luke Lončara, Maro Joković je iz peterca povećao na dva razlike, a Andro Bušlje i na maksimalnih, i nedostižnih plus tri. Ivović je na četiri i po minuta prije kraja smanjio na 7:9, što je bio i konačan rezultat utakmice.T.B.

Tucak: Mogli smo i izgubiti

Selektor Hravta blistao je od sreće po završetku četvrtfinalnog meča sa Crnom Gorom.
-Izuzetno teška utakmica, kao što smo i očekivali s ovako opasnim i jakim protivnikom. Čak dvije i po četvrtine bili smo u nepovoljnoj situaciji. Cijelo vrijeme sam govorio igračima da moramo vjerovati i nastaviti igrati onako kako mi znamo. I vjerujte mi da neću pretjerati niti karikirati kada kažem da je ova pobjeda slika naše reprezentacije i svega na čemu smo radili u proteklom periodu - zajedništva, homogenosti, vjere, pobjedničkog duha, mentaliteta.. I zbog toga volim ove momke. Utakmica se mogla i izgubiti, naravno, ovo je sport, ali zbog ovog duha uživam raditi ovaj posao s ovim momcima, tako duboko vjerujemo jedni drugima. Presretan sam u ovom trenutku ali vremena za sreću nemamo, jer sada slijedi Srbija, rekao je Tucak.

VLADIMIR GOJKOVIĆ:
-Imali smo igru kakvu smo željeli u prvom dijelu utakmice. Odbrana je držala utakmicu. Koristili smo šanse, vjerovatno da smo pogodili za 6:3 bi odvelo utakmicu onako kako smo željeli. Nakon toga smo primili dva jeftina gola iz kontra napada. Čestitamo protivniku, držali su visok tempo utakmice, pogotovo u drugom dijelu, gdje smo mi dosta promašivali. Nemam šta da zamjerim igračima, i kada su gubili tri razlike vjerovali su do kraja, stvarali su šanse, ali nije išlo.
DRAŠKO BRGULjAN:
-Bolji ide dalje... Borili smo se, dali smo sve od sebe. Krenuli smo odlično, ali se na kraju vidjelo da je Hrvatska odmornija. Zasluženo su pobijedili i čestitam im. Vidjeli ste kakve smo golove primili, nakon odbitka, te dva peterca. Sreću valjda treba zaslužiti... Idemo dalje, napredovali smo dosta u odnosu na prošlo ljeto, mislim da mnogo bolje igramo. Ovo ljeto smo izgubili samo dvije utakmice, od dvije najbolje ekipe na svijetu, Hrvatske i Srbije. Čekaju nas utakmice za plasman, i daćemo sve od sebe. Moramo nastaviti da napredujemo, približili smo se jako najboljim ekipama. To se vidjelo večeras, i to je jako bitno. Moramo da nastavimo da napredujemo, sljedeće godine čeka nas Svjetsko prvenstvo i siguran sam da će sve biti kako treba.