- A koju?
- Ići ću ja po noći.

Sport IGRANE UTAKMCE LIGE NACIJA
Panciri vodili pa „lale” častili
Pretposlednji dan utak­mica u Li­gi nacija bio je na programu sinoć. U Ligi A ispala Njemačka je već u prvom poluvremenu Holandiji pokazala da je to samo „usnuli kojot“. Od prvog zvižduka kontraverznog rumunskog sudije Ovidia Hategana domaćin je krenuo u juriše, povijajući „lale“ kao snoplje. I nakon jednog takvog juriša Timo Verner je u mrežu Holandije „zaboo koplje“. Sjajno je odregaovao sa ivice šesnaesterca a igrao se deveti minut. Sličnu rolu je imao i Leroi Sane u 20. minutu utakmice. „Mrdnuo“ je odbranu Holandije i šutnuo u neštićeni desni donji ugao. Da li je to dovoljno za sigurnije djelovanje u nastavku utakmice? A nastavak bleđi od prvog poluvremena. Igralo se nekako nezainteresovano do u smiraj susreta. Onda su se gosti radovali. Prvo je Promes u 85. minutu, oškrinuo vrata remija i prolaska na fajnal for u 85. minutu, a De Jong u 90+1 stavio tačku na „sumnjivu“ utakmicu. Konačnih 2:2 odvelo je Holanđane na prvo mjesto a Njemce odavno već u Ligu B. Francuzi su završili kao drugoplasirana reprezentacija.
Liga B. U Grupi jedan odranije je poznato da je Ukrajina prva a za opstanak igrala su braća - Česi i Slovaci. Patrik Šik je u 32. minutu gurnuo Slovačku u Ligu C. U Grupi 4 Danska je igrala sa Irskom, koliko da prođe vrijeme i osvoje bod kako bi potvrdili raniju lidersku poziciju, završnicu takmičenja i prelazak u Ligu A. Ispala je Irska, a opstao Vels.
Liga C. Norveška je u Grupi 3 bila favorit od početka, i potvrdili su očekivanja. Sinoć je Ola Kamara dva puta (36. i 48. minut) natjerao Kiprane da vade loptu iz mreže na svojem terenu. Bugarska i Slovenija asu odigrale neriješeno 1:1, a mreže su tresli Ivanov u 68. minutu za domaće, a Rudi Vankos u 75. za Sloveniju.
Liga D. Gruzija je pobjedom nad Kazahstanom potvrdila superiornost u Grupi 1 i plasirala se u Ligu C. Dugo su Gruzijci lomili tvrde Kazahstance, ali je Merebašvili u 59. i Čakvatadze u 84. minutu donijeli nedostižnu prednost, uprkos činjenici da je Amirtajev u 90. minutu postavio konačnih 2:1 za domaćina. Andora i Letonija su odigrali 0:0. Igra najviše sliči rezultatu.
U Grupi 4 Makedonija je već poodavno osigurala prvo mjesto. Sinoć su, pobjedom nad Giblartarom proslavili seobu u veći rang. Strijelci su bili Enis Bardi u 27. Ilija Nestorovski u 67. i 80. minutu. Konačnih 4:0 postavio je Trajkovski u drugom minutu nadoknade. Jermenija je rano (Adamjan 9. minut) povela u Lihtenštajnu, ali su domaći uspjeli da se vrate u utakmicu. Prvo je Bučel izjednačio u 44., a Hasler u 48. minutu preokrenuo na 2:1. Ipak Jermeni su izjednačili golom Karapetiana u 85. minutu. V. Drljević