Drugove pozvao na ručak, pa im namjestio ubistvo? * Ubio oca pa sebi prerezao vene * Kriza vlasti na Cetinju * Smijenjena mimo Zakona o radu * DF: Ako nećete vi, ima ko hoće * Traže obustavu postupka * Privrženi bratskoj slozi svih Srba
  Izdanje: 25-12-2018

DUŠKO MARKOVIĆ, PREDSJEDNIK VLADE:
Sjever Crne Gore će sve više biti mjesto gdje će naši ljudi, posebno mladi, imati sigurnost za sebe i svoje porodice.

- Šta znači: TU-TI-TU-TU-TU ?
- Bosanac naručuje dva čaja u sobi 222.
- Ostavila me djevojka.
- Šta se desilo?
- Pa bili smo zajedno pod tušem i ona mi kaže: „Hajde da radimo loše stvari, mm?”
- A ti?
- Šta ja, sipao sam joj šampon u oči...

Hallooo, ovdje Mujo, je l‘ to Skupština?
- Jeste gospodine, šta želite?
- Hoću da postanem član Parlamenta, šta mi za to treba?
- Jesi li ti čovječe lud?
- Jesam, je l‘ treba još nešto?

Sport - datum: 2018-12-24 KOŠARKAŠI MORNARA SAVLADALI OLIMPIJU U 12. KOLU ABA LIGE
Odlučila trojka Mićovića Mornar - Olimpija 80:75 (18:16, 20:22, 25:22, 17:15)
Dvorana: „Topolica”. Gledalaca: oko 2.500. Sudije: Jovčić (Srbija), Porobić (BiH), Juras (Srbija).
MORNAR: Grant 7, Mićović 12, Mijović, Drenovac, Pavić, Vujošević, Pavićević, Voler 16, Sane 6, Vranješ 17, Rebić 8, Luković 14.
OLIMPIJA: Džons 8, Špan 14, Bubnić 2, Lazić 7, Šamanić 16, Lorbek 3, Simonović 2, Begić 10, Badžim 7, Sanon 6, Rebec, Kastrati.
Košarkaši Mornara savladali su Olimpiju u „Topolici”, u važnoj utakmici 12. kola ABA lige. Utakmica je u većem dijelu bila izjednačena od početka do samog kraja, a najveća prednost bila je na strani gostiju u 7. minutu, plus osam. Barani su loše ušli u meč, bez pravog rešenja u napadu, a ni odbrana nije najbolje funkcionisala, ali su ipak uspjeli da preokrenu rezultat i poslije uvodne četvrtine imali su koš prednosti. Već u prvih pet minuta domaći su kuburili sa šutem, pa su gosti na polovini ove četvrtine imali plus šest (3:9). U drugih pet minuta Mornar je uhvatio bolji ritam, dalekometnom paljbom, pogodili su Rebić i Grant, pa je prva dionica završena rezultatom 18:16. U drugoj dionici su Pavićevići momci došli do željene igre, iskoristili su pad koncentracije i niz pogrešnih poteza gostiju, pogodili su trojke Sane i Vranješ, pa je prednost nakon tri minuta igre bila plus šest (29:23). Međutim, gosti su odbili nalet Mornara, i serijom 8:0 Begića i Šamonića, kod rezultata 29:31, primorali Pavićevića da uzme minut odmora. Do kraja četvrtine Barani su imali problema u organizaciji napada, pa je Olimpija nešto agresivnijom igrom došla na plus šest, 32:38, na tri minuta do kraja dionice. Ipak, u finišu Voler je pogodio trojku, Vranješ jedno slobodno bacanje, pa se na odmor otišlo rezultatom 38:38. U prvih pet minuta treće četvrtine šut je služio i jednu i drugu ekipu. Pogodio je Badžim za tri poena, a uzvratio Mićović za novo izjednačenje 41:41. Sjevnule su trojke Špana i Rebića, a Mićović je na polovini ove dionice bio precizan za novo vođstvo Mornara 52:51. Vratilo se samopouzdanje Baranima, Voler je vezao dvije trojke u samom finišu, pa su Barani na kraju treće četvrtine imali prednost 63:60. I u poslednjih deset minuta igralo se ujednačeno. Sane je pogodio trojku za 70:67, ali je uzvratio Špan za novo izjednačenje (70:70). Do kraja utakmice rivali su se smjenjivali u vođstvu, a Mićović je trojkom na 34 sekunde do kraja doveo Mornar u vođstvo 78:75. Luković je iz kontre zakucavanjem stavio tačku na ovaj meč. U narednom kolu Mornar dočekuje Krku.