– Umjesto da bude predsjednik svih građana, Milo Đukanović je i koordinator DPS-a za Podgoricu.

U gradskom prevozu jedan mladić sjedi a na sebi ima majicu sa natpisom: „Šta je baba, tek sam sjeo?”

- Stručnjaci su otkrili hranu koja ženama čak za 95 odsto smanji želju za seksom.
- Riječ je o svadbenoj torti!

Sport BUDUĆNOST NADIGRALA ZETU U DERBIJU
Gol Moraitisa na sinoćnjoj utakmici Foto: Foto: DAN Plavi lako i efikasno
Fudbaleri Budućnosti nadigrali su Zetu u derbiju 23. kola domaćeg šampionata i zadržali velikih 11 bodova u odnosu na Sutjesku. Podgoričani su odigrali dobar meč, na vrijeme postigli pogotke i potom lako stigli do trijumfa.

- Zaslužen trijumf. Bili smo brži, bolji i raznovrsniji nego na prethodnim utakmicama. Dali smo četiri gola, imali još nekoliko dobrih šansi, lijepih akcija, prodora, centaršuteva… Napredujemo i vjerujem da će se to tek vidjeti - rekao je Mladen Milinković, šef stručnog štaba Budućnosti.

Sve je bilo riješeno u petom minutu. Prvo je Petar Grbić u drugom minutu postigao pogodak, a grčki internacionalac Moraitis tri minuta kasnije udvostručio prednost. Već tada je sudbina Zete bila zapečaćena, Budućnost se preostalih 85 minuta igrala. Ruku na srce, nije joj to bilo teško, jer Zeta nikada nije bila slabija pod Goricom. U 20. minutu vidjeli smo jedan lob udarac sa preko 50 metara iskusnog Draška Božovića, koji je golman Zoran Aković proslijedio u korner. Nedugo zatim ponovo je Božović oprobao svoj udarac, ali je za malo bio neprecizan. Tek u 30. minutu vidjeli smo prvu polupriliku za Zetu, ali je Bošnjak bio neprecizan. Pet minuta kasnije, Bošnjak je imao još jednu priliku, koju nije realizovao. U finišu prvog dijela zabilježili smo jednu milimetarski preciznu loptu Božovića, ali je Pešukić u završnici izborio samo korner. Minut prije odmora probao je i Mirković, ali se rezultat nije promijenio.

Iako se Zeta u nastavku koliko-toliko popravila prevelike opasnosti za Budućnost nije bilo. Istina, Zeta je y 52. minutu uspjela da postigne pogodak. Jednu neozbiljnost odbrane domaćih iskoristio je Srđan Krstović i Dragojević je bio savladan - 2:1. Ali, nije taj pogodak mnbogo uticao na domaće, koji su nastavili po starom i već u 62. minutu postigli treći pogodak. Vučić je bio u prodoru, golman Zete Aković ga je srušio, a sudija Predrag Radovanović pokazao na jedanaesterac. Draško Božović je bio neumoljivi egzekutor - 3:1. U finipu utakmice Budućnost je imala dvije stopostotne prilike. Moraitis je jednu u 77. minutu poslije greške Sekulića pretvorio u pogodak, a Ivanović šansu, onu koju mu je Kalezić pripremio nije uspio realizovati.

-- Boli ovakav poraz, posebno zbog rivaliteta koji imaju dva kluba. Falili su nam Milojko i Stefan Vukčević, a za nas je to veliki hendikep. Brzo smo primili dva gola, a onda je bilo teško vratiti se u igru. Uspjeli smo da smanjimo, ali Budućnost je potom pokazala zašto je lider. Domaćin je zasluženo trijumfovao. Okrećemo se narednim izazovima u kojima ćemo tražiti bodove i prvu proljećnu pobjedu - rekao je trener Zete Dejan Roganović.

Mitar Radunović

Rezultati: Budućnost - Zeta 4:1, Iskra - Rudar 0:2, Sutjeska - Podgorica 0:0, Sutjeska - Podgorica 1:0, OFK Titograd - Kom 2:3.