Hotel kao nacrtan za Edina * Lomili stakla dok su djeca trenirala * Zbog korupcije, sve dalje od EU * Blažu od države za dvije godine 60.000 eura * Indijci odustali od Aerodroma * Virus evidentiran u 90 država, zaraženo više od 100.000 ljudi * Parlamentarne izbore očekujem u novembru

– Umjesto da bude predsjednik svih građana, Milo Đukanović je i koordinator DPS-a za Podgoricu.

U gradskom prevozu jedan mladić sjedi a na sebi ima majicu sa natpisom: „Šta je baba, tek sam sjeo?”

Hajde onda ti mene nazovi.

- Stručnjaci su otkrili hranu koja ženama čak za 95 odsto smanji želju za seksom.
- Riječ je o svadbenoj torti!

Sport NA STAROM AERODROMU VIĐENO PET GOLOVA
Zlatičani se približili OFK Titogradu - Foto: foto: Srđan Boljević Prva pobjeda Koma
OFK Titograd i Kom su odigrali mali gradski derbi ukrašen velikom borbenošću na obje strane, evrogolom Save Gardaševića, „makazicama” Admira Adrovića, par dobrih intervencija mladog golmana „romatičara” Sergeja Joksimovića, čak pet golova, ali i „prošaran” sa puno grešaka i rastrzanom igrom. Na kraju su Zlatičani došli do prva tri boda u proljećnom dijelu sezone.

Ne može niko da zna osim nas, kako nam je bilo prije nedjelju dana kada smo primili gol u 90. minutu i ostali bez bodova, ali ni koliko smo srećni nakon ove pobjede. To je fudbal. Sigurno će nam pobjeda u duelu u kojem se vidjelo da obje ekipe imaju veliku želju da osvoje cijeli plijen, biti veliki vjetar u leđa pred nastavak šampionata – rekao je Radisav Dragićević nakon prve pobjede u ulozi šefa stručnog štaba Koma.

Gosti su poveli već u 3. minutu, kada je Gardašević sa oko 25 metara pogodio takozvanu malu mrežu. Na nova uzbuđenja se čekalo do 53. minuta. Marko Roganović je zavrnuo iz desnog ćoška na drugu stativu, a mladi Alden Škrijelj sproveo loptu u mrežu za 1:1. U 73. minutu je Adrović probao da uhvati „makazice” sa sedam metara. Pogodio je prečku. Trudili su se i nakon toga domaći da preokrenu rezultat. Samo dva minuta kasnije su imali korner. Međutim, katastrofalno su kombinovali. Sjevnula je kontra Zlatičana, Žarko Popović je izašao sam pred Joksimovića i rutinski pogodio za novo vođstvo. Imali su gosti zatim tri šanse da „nokautiraju” OFK Titograd. Joksimović je „skinuo” dva zicera Sentokuu i jedan Andriji Kaluđeroviću. Kazna za promašaje je stigla u 82. minutu, kada je Ivan Novović poravnao na 2:2 iz slobodnog udarca sa oko 17 metara, iskosa sa desne strane. Trener domaćih Zoran Govedarica je zatim sve karte bacio na napad, ne bi li njegov tim prekinuo seriju od šest mečeva bez pobjede. Umjesto toga, Kom je tri minuta prije kraja došao do trećeg vođstva i cijelog plijena. „Zapeo” je iz sve snage Nikola Đurković iz slobodnog udarca sa oko 40 metara, lopta je pogodila Kaluđerovića i odbila se na lijevu stranu šesnaesterca do Mirze Hota, a rezervista po zemlji pogodio suprotni ugao.

Kom je zasluženo odnio tri boda sa Starog aerodroma. Odsustvo Muzurovića, Alića i Merdovića ne može biti opravdanje za greške koje nam se dešavaju. Svaki stranac treba da bude bolji od domaćih igrača. Kod nas stranci ništa ne pokazuju. Činedu je pogriješi kod sva tri gola. Njegovo i Mendijev odnos prema obavezama, a da ne pominjem znanje, su nezadovoljavajući za ovaj rang takmičenja. Da imamo koga drugog, sigurno ne bi igrali. Nadam se da će se povrijeđeni igrači što prije vratiti i da će na kraju sve biti dobro – kazao je Govedarica.

N.J.

OFK Titograd – Kom 2:3 (0:1)
Stadion OFK Titograda. Gledalaca: oko 100. Sudija: Miloš Savović (Podgorica) – 2. Pomoćnici: Ivan Bogdanović (Cetinje) – 2, Srđan Jovanović (Bar) – 2. Strijelci: Škrijelj u 53. i Novović u 82. za OFK Titograd, a Gardašević u 3, Popović u 75. i Hot u 87. minutu za Kom. Žuti kartoni: Činedu (OFK Titogra), Popović (Kom).

OFK TITOGRAD: Joksimović 1,5, M. Roganović 1,5, Banović 1, Činedu 0, Novović 1,5, Horike 0, Miličković 0,5 (od 80. B. Roganović –), Brnović 0,5, (od 83. Gluščević –), Bojović 0,5 (od 45. Mendi 0), Škrijelj 1,5, Adrović 1.

KOM: Ljuljanović 0,5, Račić 0,5, Petrović-Njegoš 1,5, Milović 1, Mitrović 1, Đurković 1, Kaluđerović 1,5, Popović 2, Milić 1 (od 65. Sentoku 1,5), Zvrko 1 (od 75. Hot 1,5), Gardašević 2 (od 79. Golubović –).

Igrač utakmice: Žarko Popović (Kom) – 2.