Hotel kao nacrtan za Edina * Lomili stakla dok su djeca trenirala * Zbog korupcije, sve dalje od EU * Blažu od države za dvije godine 60.000 eura * Indijci odustali od Aerodroma * Virus evidentiran u 90 država, zaraženo više od 100.000 ljudi * Parlamentarne izbore očekujem u novembru

– Umjesto da bude predsjednik svih građana, Milo Đukanović je i koordinator DPS-a za Podgoricu.

U gradskom prevozu jedan mladić sjedi a na sebi ima majicu sa natpisom: „Šta je baba, tek sam sjeo?”

Piroćanac ko iz topa:
Hajde onda ti mene nazovi.

- Stručnjaci su otkrili hranu koja ženama čak za 95 odsto smanji želju za seksom.
- Riječ je o svadbenoj torti!

Sport RUDAR U DANILOVGRADU NADVISIO ISKRU I STIGAO DO ČETVRTE POBJEDE OVOG PROLJEĆA
Dobra igra Pljevljaka - Foto: Foto: DAN Pljevljaci ruše redom
Rudar je definitivno hit ovog proljeća. Sastav iz Pljevalja je u Danilovgradu protiv Iskre stigao četvrte uzatsopne pobjede, slavio je sa 2:0 i potvrdio da se trenutno nalazi u najboljoj formi i prava je šteta što ovaj klub nije aplicirao za evro takmičenja.

-Ovo što ovi momci rade ovoga proljeća je zaista fenomenalno. Možda rezultatski nije bilo ubjedljivo kao na prethodnim mečevima, ali 2:0 pobjediti Iskru u Danilovgradu je odličan rezultat - rekao je Vuko Bogavac, trener u stručnom štabu Rudara.

Kada je meč u pitanju, mora se istaći da je bio dobar. Igralo se otvoreno, bilo je dosta trčanja, lijepih akcija, ali i dosta šansi pred oba gola. A prvi su zaprijetili Pljevljaci u 5. minutu. Brazilac Tiago je prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i ciljao bliži ugao. Međutim, Blažić se nije dao prevariti. Domaći su uzvratili pet minuta kasnije. Boričić je izveo prekid, a Đurišić loptu glavom sa sedam-osam metara poslao pored stative. Rudar je i u 13. minutu mogao do vođstva. Vujačić je sa lijeve strane ubacio loptu, a Janketić je sa desetak metara prebacio okvir gola. Vidjeli smo potom dvije dobre akcije domaćih - igrao se 17. minut kada je Đurišić oklijevao i dozvolio odbrani gostiju da ga izblokira, a u 23. minutu golman Helić je loptu krajnjim naporom izbacio u korner nakon pokušaja Vukovića iz slobodnog udarca. I nakon toga se igralo otvoreno, a u 37. minutu Rudar je propustio još jednu dobru priliku. Nemanja Marković sa peterca nije uspio da pronađe put do Blažićeve mreže. Ali, jeste Danilo Marković u 45. minutu. Sa dvadesetak metara je odlučno šutirao i pogodio desni ugao gola domaćih za veliko slavlje Pljevljaka - 0:1.

Iskra je u nastavku pritisla, Rudar se odlučio da se brani i čekao je pravu šansu da iz kontranapada riješi meč. Na samom startu probao je Vukotić je sa ivice kaznenog prostora, a u 71. domaćin nije iskoristio veliku priliku. Đurišić je sa desne strane centrirao ka Karaklajiću, koji je sa sedam-osam metara promašio gol. Tri minuta kasnije gosti su mogli da riješe meč. Vujačić je na polovini domaće ekipe oduzeo loptu Obradoviću, krenuo sam ka Blažiću i kada se očekivao siguran pogodak, napadač Rudara je pogodio prečku. Ali, u četvrtom minutu nadoknade vremena gosti su potvrdili trijumf. Mrdak se izborio za loptu, dao je potom za Seratlića, koji je ušao u kazneni prostor i pogodio za konačnih 0:2.

-Nesmotreno smo primili taj gol u prvom poluvremenu, u kojem nismo radili stvari koje smo spremali. Mi smo bili u šest ili sedam situacija na vrhu njihovog šesnaesterca kada nismo šutirali već smo tražili taj ekstra pas i onda smo kažnjeni u tom 45. minutu. U drugom poluvremenu smo igrali dobro imali taj pritisak, promašili zicer i posle toga smo krenuli hazarderski sa tri špica. Desila se ta greška i primili smo drugi gol - rekao je Aleksandar Nedović, kormilar Iskre.

Iskra - Rudar 0:2 (0:1)
Stadion: „Braće Velašević”. Gledalaca: 500. Sudija: Milovan Milačić (Kotor) – 1,5. Pomoćnici: Nikola Vujović (Bar) – 1,5 i Vladislav Radenović (Herceg Novi) – 1,5. Strijelci: D. Marković u 45. i Seratlić u 90+4. minutu. Žuti kartoni: Drinčić (Iskra), D. Marković, Tomašević, Stijepović (Rudar).

ISKRA: Blažić 1, Đurišić 1, Drinčić 1, Obradović 1 (od 80. Mandić-), Malešević 1, Šahman 0,5 (od 66. Jovanović 0,5), Boričić 1,5, Vukotić 1 (od 53. Kato 1), Karaklajić 1, Petrović 0,5, Vuković 1.

RUDAR: Helić 2, Tomašević 2, D. Marković 2 (od 65. Krasić 1,5), Tiago Faria 2, N. Marković 2, Kašćelan 2, Stijepović 2, Ćuković 2,5 (od 75. Perišić-), Seratlić 2,5, Janketić 2,5, Vujačić 2 (od 90+1 Mrdak-).

Igrač utakmice: Ermin Seratlić (Rudar) - 2,5.