U policiji i MUP-u zaposlili desetoro djece funkcionera * U policiji i MUP-u zaposlili desetoro djece funkcionera * Spoljašnje promjene ne smiju biti veće od unutrašnjih * Ispitati kako je data koncesija za elektranu * Poništena odluka o izboru deset sudija * Traže istragu u parlamentu * Za devet mjeseci umrlo skoro 5.000 građana
  Izdanje: 21-12-2020

Zdravko Krivokapić, predsjednik Vlade:
Vlada će se truditi da opravda očekivanja onih građana koji su glasali za demontažu sistema i razgradnju hobotnice.

Razgovaraju dva tipa u vozu:
- Da se mi nismo, možda, vidjeli u Dubrovniku?
- Nikada nisam bio u Dubrovniku.
- Ni ja. To mora da su bila neka druga dvojica.

Kada Piroćanac kolje pijetla?
Samo u dva slučaja: kad je on bolestan ili kad je pijetao bolestan.

Sport BUDUĆNOST VOLI PORAŽENA OD MEGE U 11. KOLU ABA LIGE
Podgoričani bez goriva u Beogradu Prvi kiks Plavih Mega Sokerbet - Budućnost Voli 78:72 (27:18, 19:10, 14:21, 18:23)
Dvorana: Ranko Žeravica. Bez publike. Sudije: Petek (Slovenija), Majkić, Vovk (Hrvatska).

MEGA SOKERBET: Mišković 9, Smit 8, Petrušev 23, Tepić 8, Kljajević, Momirov 6, Novak 5, Simonović 9, Jovičić, Cerovina 10, Kazalon, Langović.

BUDUĆNOST VOLI: Kobs 12, Ivanović 12, Edžim 22, Šehović 9, D. Nikolić 6, Apić 4, Mitrović, Dela Vale 3, Z. Nikolić 4, Rid, Žugić.

Košarkaši Budućnost Voli pretrpjeli su prvi poraz u ABA ligi pošto ih je juče u Beogradu nadigrala Mega Sokerbet. Plavi su ponovo loše ušli u meč. Bili su meki u odbrani, što su domaćini predvođeni raspoloženim Petruševom iskoristili. Sredinom prve dionice napravili su seriju 9:0 i odlijepili se. Petrušev je u osmom minutu pogodio za 27:12, ali su gosti odgovorili i poslije prve dionice zaostajali devet poena (18:27). Međutim, Mijovićevi izabranici nisu uspijevali da nađu pravi ritam. Petrušev je u 13. minutu (36:20) natjerao klupu Podgoričana na tajm aut, koji nažalost nije urodio plodom. Mega je pogotkom Simonovića u 17. minutu otišla na 43:24, a na poluvremenu je imala zalihu od 18 poena (46:28).

Kada je Momirov u 21. minutu bio precizan za 48:28 izgledalo je da Plavima prijeti rezultatska katastrofa. To kao da ih je razbudilo. Zaigrali su agresivnije u odbrani i pametnije u napadu, pa su do 24. minuta napravili seriju 13:0 (41:48) i vratili se u meč. U 29. minutu su preko odličnog Edžima ozbiljno zaprijetili (47:52), da bi onda stali i dozvolili Megi da trojkom Cerovine ima značajnu prednost (60:49) pred odlučujućih 10 minuta. Čini se da je pitanje pobjednika riješeno na startu četvrte dionice kada je Cerovina ubacio još jednu trojku (63:49). Istina, Podgoričani su pokušavali da uhvate priključak, ali ovo očigledno nije bio njihov dan. Na ulasku u poslednji minut Šehović je postigao trojku za 70:75. Ipak, bilo je prekasno da se uradi nešto više.

Košarkaši Budućnost Voli, koji sada u ABA ligi imaju skor 7-1, u sledećem kolu (25. decembar) dočekuju Krku. U međuvremenu će moći da se oporave i regenerišu pošto do 13. januara nemaju obaveza u Evrokupu.

Svojevrstan "pečat utakmici" dao je centar Budućnosti Vili Rid. Naime, snažni Amerikanac je sredinom prve četvrtine, a nakon atraktivnog zakucavanja, pesnicom snažno u grudi udario mlađanog Filipa Petruševa. Gostujući košarkaš isposlovao je isključenje, a domaći kao da su dobili krila!

N.Z.

Ponovo loš start
Petar Mijović: Potpuno zaslužena pobjeda Mege. Već u ranoj fazi prvog poluvremena je bilo jasno u kom pravcu ide ovaj meč. Treći put za redom, računajući i duele u Evrokupu i prošlo kolo protiv Mornara u ABA ligi, otvorili smo utakmicu na jako loš način, naročito u odbrani. Primili smo skoro 30 poena, što je mladoj, rastrčanoj i dobro utreniranoj ekipi Mege dalo na samopouzdanju. Oni su iskoristli naš jako loš defanzivni momenat i tako su stekli visoku prednost na poluvremenu. Potrošili smo dosta energije, ali smo mnogo bolje izgledali u drugom poluvremenu, pogotovo u odbrani. Međutim to je bilo dovoljno samo da se ublaži poraz. Još jednom bih čestitao Megi i mom kolegi Vladi Jovanoviću na pobjedi, zaista izgledaju dobro. Njihovi glavni prospekti poput Simonovića i Petruševa se odlično razvijaju. Nama ostaje da se malo odmorimo, ovo je bio naš šesti meč u 13 dana, a to ostavlja traga i na fizički status i na koncentraciju.