U policiji i MUP-u zaposlili desetoro djece funkcionera * U policiji i MUP-u zaposlili desetoro djece funkcionera * Spoljašnje promjene ne smiju biti veće od unutrašnjih * Ispitati kako je data koncesija za elektranu * Poništena odluka o izboru deset sudija * Traže istragu u parlamentu * Za devet mjeseci umrlo skoro 5.000 građana
  Izdanje: 21-12-2020

Zdravko Krivokapić, predsjednik Vlade:
Vlada će se truditi da opravda očekivanja onih građana koji su glasali za demontažu sistema i razgradnju hobotnice.

Razgovaraju dva tipa u vozu:
- Da se mi nismo, možda, vidjeli u Dubrovniku?
- Nikada nisam bio u Dubrovniku.
- Ni ja. To mora da su bila neka druga dvojica.

Kada Piroćanac kolje pijetla?
Samo u dva slučaja: kad je on bolestan ili kad je pijetao bolestan.

Sport ZAVRŠENO 14. EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠICE U DANSKOJ
Osmo zlato za Norvežanke Norveška na tronu
Francuska – Norveška 20:22 (10:14)

Dvorana: "Jiske ban boksen". Igrano bez prisustva gledalaca: Sudije: Viktorija Alpaidze i Tatjana Berezkina (Rusija). Sedmerci: Francuska 3 (3), Norveška 4 (2). Isključenja: Francuska 6, Norveška 6 minuta,

FRANCUSKA: Lejno (sedam odbrana i sedmerac.), Darlo (osma odbrana i semerca.), Nokandi, Koatanea 1, Valentini, Zadi Deuna 3, Kujate, Nijakate 3, Dembele Pavlović 1, Ugolin 1, Flips 3, Kanor, Edviž, Fopa 5, Nze Minko 1, Lakraber 2.

NORVEŠKA: Solberg (16 odbrana), Lunde, Rajstad 2, Arncen, Kristijansen 4, Frafjord, Loke, Skogrand 4, Mork 4, Oftedal 3, Larsen, Dale 1, Herem 3, Solberg-Isaksen 1, Brejstol.

Osveta za poraz na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj prije tri godine servirana je sinoć u Herningu – Norveška je u uzbudljivom finalu srušila Francusku i vratila se na evropski tron. Vratila se u velikom stilu, sa svih osam pobjeda na turniru za osmo zlato, i ukupno 12 medalju na kontinetalnim smotrama. Francuska je ostala na jednoj tituli, osvojenoj prije dvije godine na svom terenu.

Većim dijelom meča Norveška je bila bolja i vodila, u finišu prvog poluvremena imala i plus pet, ali su Francuskinje zahvaljujući sjajnoj odbrani uspjele da se vrate u nastavku i da golom Lakraber i povedu u 53. minutu (19:18). Ipak, u finišu Norveška je ponovo pronašla igru, na golu je blistala Solberg sa tri vezane odbrane, i uz Noru Merk koja je u napadu preuzela odgovornost bila junakinja.

- Sve igračice su imale veliku želju da osvoje turnir i zaista su nadmašile sebe. Kada se Francuska vratila u meč, pokazali smo timski duh i fokus. Ovo je jedna od najvećih pobjeda ikada – bio je ponosan selektor Norveške, Torir Hergeirson.

Sa druge strane, upskos porazu selektor Francuske Olivije Krumbholc nije tugovao.

- Jeste razočaranje, ali ne veliko, zato što smo osvojili srebrnu medalju, a to je nešto na šta moram biti ponosan – je Krumbholc.

Hrvatska slavi istorijsku bronzu

Senzacionalna Hrvatska poslednjeg dana priredila je još jednu senzaciju, u meču za treće mjesto srušila domaćina Dansku – 25:19, i osvojila istorijsku bronzu. Zahvaljujući nestvarnoj odbrani u poslednjoj trećini utakmice, kada čak 17 minuta nisu primile gol, te napravile seriju 7:0, Hrvatice su kompletirale najveću senzaciju u istoriji Evropskih prvenstava, budući da su prije prvenstva bili potpuni autsajder.

- Ovo što smo uradili je više od istorije, ovo je nešto što će ostati u analima hrvatskog sporta – sjiao je od sreće selektor Hrvatske Nenad Šoštarić.

Danska je platila ceh potcjenjivačkom odnosu prema rivalu, ostala bez medalje i nakon 16 godina na velikim takmičenjima, a selektor Jesper Jensen je za neuspjeh okrivio crnogosrske sudije Jelenu Mitrović i Anđelinu Kažanegru.

- Ovo je bilo smiješno. Nama nisu ništa sudili, a Hrvaticama praktično sve. Pa ovo je bilo kao da smo igrali na Balkanu prije 20 godina, kada ste znali da ćete biti prevareni i prije nego što je susret počeo. Favorizovala se Hrvatska – kazao je Jensen.

Naredno, 15. Evropsko prvensto za dvije godine igraće se u Crnoj Gori, Sloveniji i Sjevernoj Makedoniji.

Jovanka Radičević u najboljoj postavi

Crna Gora je nastup na EP u Danskoj završila na osmoj poziciji, a za dobre partije kapiten Jovanka Radičević je nagrađena izborom u idealnu postavu kao najbolje desno krilo. Top 7 čine još Norvežanke Kamila Herem (lijevo krilo), Stine Oftedal (srednji bek) i Nora Merk (desni bek), Ruskinja Vladijona Bobrovnjikova (lijevi bek), danska golmanka Sandra Toft i hrvatska pivotkinja Ana Debelić. MVP šampionata je Francuskinja Estel Nze Minko, dok je najbolja defanzivna igračica je Dankinja Line Haugsted. Najbolji strijelac prvenstva je Nora Merk sa 52 pogotka, dok je Radičević ostala na drugoj poziciji sa 39 postignutih golova, iako Crna Gora nije igrala na završnom vikendu,