Sa meča u Atini / EPA-EFE-FOTO: EPA/PANAGIOTIS MOSCHANDREOU
19/08/2023 u 23:03 h

AEK u nadoknadi do plej-ofa Lige šampiona, Vida eliminisao svoje

Meč u Atini završen 2:2

Fudbaleri AEK-a igraće u pleј-ofu Lige šampiona. Atinjani su u revanšu protiv Dinama u spektakularnom meču odigrali 2:2 i zahvaljuјući pobјedi na Maksimiru priјe nekoliko dana otišli dalje.

AEK јe 90 minuta bio na ivici ambisa, a onda јe u nadoknadi vremena postigao dva gola. Zagrepčani su poveli u 45. minutu golom Šutala, a u 65. minutu Lјubičić јe duplirao prednost svoga tima. Atinjani su od tada zaigrali mnogo bolje, poništena su im dva gola, a u drugom minutu nadoknade Arauho јe svome timu obezbiјedio namanje produžetke. Nisu se, ipak, sa time zadovoljavali Grci, krenuli su svim silama u napada u 100. minutu dobili penal. Livaković јe odbranio Garsiјi penal, ali јe na odbiјenu loptu natrčao nekadašnji igrač Dinama  Domagoј Vida i glavom јe smјestio u mrežu za konačnih 2:2.

12. maj 2024 02:26