/ EPA-EFE-FOTO: EPA/MICHELE MARAVIGLIA
24/04/2024 u 23:29 h

Atalanta nadigrala Fiorentinu i otišla u finale Kupa

Nakon što su elimnisali Liverpul iz Evrope, fudbaleri Atalante su svojim navijačima priredili još jednu radost

Tim iz Bergama je na svom terenu u polufinalu Kupa Italije pobijedio Fiorentinu sa 4:1 i tako nadoknadila poraz iz prvog susreta od 1:0, pa će u borbi za trofej igrati protiv Juventusa. Tragičar utakmice je srpski štoper Nikola Milenković, koji je dobio crveni karton u 53. minutu i ostavio svoj tim sa desetoricom.

Domaćin je poveo posle samo osam minuta igre posle odlične kontre i još boljeg udarca Teuna Kopmejnersa. „Viola“ je uspjela da izjednači i sa desetoricom i to u 68. minutu. Kapiten Biragi je odlično centrirao iz slobodnog udarca, a štoper Lukas Martinez Kvarta pogodio mrežu Atalante. Igrao se 75. minut kada je Skamaka donio Atalanti novo vođstvo, a onda su u nadoknadi vremena viđena još dva gola. Najprije je u 94. minutu Ademola Lukman „promiješao“ odbranu gostiju i postigao gol za 3:1, a u 98. minutu Mario Pašalić je kontranapada postavio konačnih 4:1.

03. maj 2024 03:02