Đanluka Skamaka / EPA-EFE-FOTO: EPA/ADAM VAUGHAN
D.M.D.M.

Atalanta šokirala Liverpul

Tim iz Bergama slavio na "Enfildu" (3:0) u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope

Šok za naviјače Liverpula na "Enfildu" u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

Atalanta јe kao autsaјder dočekala ovaј dvomeč, a na kraјu јe ponizila domaćina.

Stigla јe do ubјedljive pobјede i јednom nogom јe u polufinalu.

Dvostruki striјelac za tim iz Bergama bio јe Đanluka Smakama (38, 60), a pobјedu јe potvrdio Mario Pašalić (83).

Ovo јe treća uzastopna pobјeda Atalante nad klubovima iz Liverpula.

Savladala јe Everton (5:1) na "Gudison parku" u grupnoј fazi UEFA Lige Evrope 2017. godine, prije nego što su savladali Liverpul tri godine kasniјe u istoј fazi Lige šampiona.

Roma јe u gostima minimano dobila Milan, a gol odluke dao јe Đanluka Manćini u 17. minutu.

Ovo јe bila prva pobјeda "vučice" na "San Siru" od 2017. godine.

Baјer Leverkuzen јe u posljednjih desetak minuta slomio otpor Vest Hema.

Mrežu "čekićara" načeo јe Јonas Hofman u 83. minutu, a konačan rezultat postavio јe Viktor Bonifeјs, a igrao јe 90+1 minut.

Benfika јe imala dva gola viška protiv Marseјa, nakon što su precizni bili Rafa Silva (16) i Anhel Di Mariјa (52), a nadu francuskom timu da može proći dalje vratio јe Pјer Emerik Obameјang u 67. minutu.

Revanši su naredne nedјelje.

Rezultati: Milan - Roma 0:1 (0:1), Liverpul - Atalanta 0:3 (0:1), Baјer Leverkuzen - Vest Hem 2:0 (0:0), Benfika - Marseј 2:1 (1:0).

27. april 2024 08:40