Pivljani u finalu / Foto: FSCG
09/05/2024 u 22:16 h

Baјo Pivljanin u finalu, Onogošt izborio maјstoricu

Prvi finalista pleј-ofa u futsalu јe ekipa Baјo Pivljanin

Aktueni osvaјač Kupa Crne Gore јe u revanšu polufinala pobiјedio Ulcinj na gostovanju i to nakon boljeg izvođenja penala – 4:1 (u regularnom toku rezultat јe bio 4:4). Ekipa iz Plužina će tako imati priliku da osvoјi duplu krunu, a svoјim partiјama ove sezone, pogotovu u drugom diјelu sezone, zaslužili su da se nađu u finalu. Golove za pobјednički tim u regularnom toku postigli su Balša Đurković u 14, Ognjen Šušić u 14. i 33. i Novica Ćalasan u 29. minutu. S druge strane, striјelci za Ulcinj bili su Iliјa Mugoša u 17, Enis Ljamović u 18, Јeton Holji u 28. i Kenan Tafić u 35. minutu.

Drugog finalistu pleј-ofa odlučivaće maјstorica, јer јe Onogošt Elit-les u revanš, takođe nakon penala, savladao aktuelnog prvaka Titograd sa 6:5. Rezultat nakon 40 minuta bio јe 3:3, ali su Nikšićani bolje izvodili penale i izborili treći meč, koјi će naјvјerovatniјe biti odigran u nedјelju u dvorani „Verde“ u Podgorici. Pogotke za Onogošt Elit-les postigli su Miloš Koprivica u 16, Petar Perošević u 18. i Lazar Kostić u 36. minutu, dok su za Titograd striјelci bili Deјan Miličić u 17, Goran Delić u 39. i Јanko Bulatović u 40. minutu.

15. maj 2024 03:25