Podgroričani ubjedljivi protiv Ibra / -FOTO: SRđAN BOLJEVIć
24/05/2023 u 21:06 h
Dejan PanićDejan Panić

Baraž za Drugu ligu: Internacional nadigrao Rožajce

Tim Zorana Tripkovića ubjedljivo trijumfovao – 4:1

Fudbaleri Internacionala ubjedljivo su savladali Ibar, u prvom kolu baraža za Drugu ligu. Podgorički sastav, koji sa klupe predvodi Zoran Tripković, nadvisio je Rožajce, slavio sa 4:1 i napravio veliki korak ka istorijskom uspjehu – plasmanu u viši rang takmičenja.

Domaći fudbaleri su poveli na samom startu meča golom japanskog internacionalca Hosona, a u finišu prvog dijela Đorđe Mujović je evrogolom iz slobodnog udarca duplirao prednost. Igrao se 49. minut kada je Internacional postigao i treći gol. Tadić je fauliran u protivničkom šesnaestercu, a Miro Tomić je sa „kreča“ bio precizan za velikih 3:0. Tračak nade gostima da nešto mogu da urade donio e rezervista Mirzet Murić u 59. minutu, ali je od Rožajaca to bilo sve. Tačku na ovaj meč i ubjedljivu pobjedu svoje ekipe stavio je Jovan Perišić, u drugom minutu nadoknade vremena.

U drugom kolu, koje se igra u nedjelju 28. maja, sastaju se Ibar i Lovćen.

10. maj 2024 13:14