Barselona nadigrala Atletiko / EPA-EFE-JUANJO MARTIN
17/03/2024 u 23:08 h

Barsin ples na "Vandi Metropolitano"

"Kolčonerosi" nemoćni u derbiju

Derbi 29. kola La Lige na "Vandi Metropolitano" pripao јe Barseloni, koјa јe očitala lekciјu Atletiko Madridu (3:0), preskočila Đironu i na reprezentativnu pauzu ide kao drugoplasirana sa osam bodova manje od vodećeg Reala. Izabranici Ćavija Ernadesa koji je zbog prigovora isкljučen u prvom poluvremenu su tako ostali u trci za titulu, mada će Kraljevski klup teško ispustiti plus osam.

Nakon velike pobjede nad Interom i plasmana u četvrtfinale Lige šampiona, "kolčonerosi" nisu imali snage da se suprotstave razigranoj Barsi koja je plesala, pa su ostali na petoj poziciji sa bodom manje od Atletik Bilbaa.

Golove za Barselonu postigli su Žoao Feliks, koji je na pozajmici iz Atletika u 38, Robert Levandovski u 47. i Fermin Lopez u 65. minutu.

Viljareal je minimalno savladao Valensiju, Selta je nakon preokreta šokirala Sevilju na "Sančez Pichuanu", dok je prvu pobjedu u sezoni ostvarila Almerija u gostima protiv Las Palmasa.

Rezultati 29. kola La Lige: Atletiko - Barselona 0:3 (0:1) (Žoao Feliks 38, Levandosvki 47, Fermin Lopez 65), Sevilja – Selta 1:2 (1:0) (En Nesiri 19 – Peres 72, Larsen 78), Las Palmas - Almerija 0:1 (0:1) (Leo Baptistao 14), Viljareal - Valensija 1:0 (0:0) (Kuenka 54).

26. april 2024 05:30