Slavlje fudbalera Crvene zvezde / -FOTO: FK CRVENA ZVEZDA/NIKOLA MITIć
22/04/2023 u 20:19 h

Crvena zvezda odbranila titulu šampiona

Pobjedom nad TSC-om od 4:1 crveno-beli stekli nedostižnih 23 boda prednosti

Crvena zvezda je odbranila titulu šampiona Srbije. U meču prvog kola plej-ofa „Mocartbet“ Superlige, „crveno-beli“ su kao domaćini pobijedili TSC sa 4:1 i stekli nedostižna 23 boda prednosti u odnosu na večerašnjeg rivala. Samim tim, Beograđani su izborili direktan plasman u Ligu šampiona.

„Crveno-beli“ su tako stigli do 34. šampionske titule u klupskoj istoriji, a šeste uzastopne i apsolutni je rekorder po broju nacionalnih trofeja u Srbiji (imaju sedam titula više od najvećeg rivala Partizana).

Današnji meč na stadionu „Rajko Mitić“ bolje su otvorili gosti, koji su poveli u 12. minutu golom Đakovca. Na izjenačenje se čekalo do samog finiša prvog poluvremena, kada je na asistenciju Ivanića mrežu gostiju pogodio Osman Bukari. Neizvjestnost oko pobjednika trajala je do 61. minuta, kada je Bukari još jednim pogotkom doveo Zvezdu u vođstvo. Samo osam minuta kasnije Kanga je pogodio za 3:1, a sjajnu partiju Bukari je krunisao trećim golom u 75. minutu.

Pored ovog, danas je odigran još jedan meč 31. kola Superlige. Vojvodina je u Novom Sadu sa 4:0 pobijedila Novi Pazar.

19. maj 2024 18:23