Božović vodio Dečić do pobjede / -FOTO: LAZAR RUžIć
23/04/2023 u 20:49 h

Dečić na krilima Draška Božovića do novog trijumfa

Tuzani protiv Petrovca slavili sa 3:0

Fudbaleri Dečića pobijedili su u derbiju 31. kola „Meridijanbet“ Prve crnogorske lige ekipu Petrovca sa ubjedljivih 3:0. Tuzane je do pobjede vodio iskusni Draško Božović, koji je sa dva pogotka trasirao put svojoj ekipi do trijumfa.

Igrao se 41. minut kada je Božović evrogolom sa dvadesetak metara doveo svoj tim u vođstvo, a u nadoknadi vremena Boris Cmiljanić je duplirao prednost. U 61. minutu, Božović je svojim drugim golom na meču riješio pitanje pobjednika. Sve je po desnoj strani uradio Oliver Šarkić, vratio loptu na ivicu šesnaesterca, odakle je reprezentativac Crne Gore postigao još jedan efektan pogodak.

Tuzani su nakon ovog trijumfa ostali u trci za trećim mjestom na tabeli, dok je Petrovac, čini se izgubio šanse da se domogne te pozicije. Nebeskoplavi već šest kola ne znaju za pobjedu...

18. maj 2024 21:36