Фудбалери Сутјеске / - Фото: ФК Сутјеска
08/05/2022 u 18:50 h
ДАН порталДАН портал

Дечић славио у Никшићу, Искра убједљива у Петровцу за мјесто које води у Европу

Фудбалери Дечића савладали су Сутјеску у Никшићу са 2:1 у дерби мечу 33. кола Прве Телеком лиге Црне Горе

Финалиста Купа био је бољи од актуелног шампиона у мечлу који није имао превелики резултатски значај.

Сутјеска је повела у 17. минуту преко Мелдина Дрешковића, али је поравнање гостима донио Роберт Гјелај само три минута касније.

Дечић је до тријумфа дошао голом Радула Живковића у 51. минуту.

Сутјеска је раније обезбиједила шампионску титулу и прва је са 74 бода, док је Дечић трећи са 53.

Искра је под Малим брдом савладала Петровац са убједљивих 4:0.

Искра је након првог полувремена водила 1:0 голом Петра Павлићевића у петом минуту.

У наставку за Искру је два пута погађао Балша Секулић у 47. и 56. минуту, док се у листу стријелаца уписао и Богдан Обрадовић у 53.

Овом побједом Искра је скоро осигурала четврту позицију која води у квалификације за Лигу конференција јер даниловградски тим сада има 48 бодова.