Pobjeda ”milionera” / -FOTO: WWW.BVB.DE
31/07/2023 u 09:09 h

Dortmund bolji od Mančestera

Duel u Vegasu okončan pobjedom Borusije od 3:2

Najbolji evropski klubovi nastavili su sa pripremnim utakmicama na tlu Sjedinjenih Američkih Država, a u noći između nedjelje i ponedjeljka u Vegasu igran je duel između Borusije Dortmund i Mančester junajteda. Slavili su „milioneri“ nakon preokreta  sa 3:2.

„Crveni đavoli“ su poveo sjajnim golom Diogoa Daloa u 24. minutu, a onda je finiš prvog dijela pripao vicešampionu Njemačke. Za svega dva minuta, Doniel Malen je postigao dva gola i svome timu dono prednost od 2:1.

Početkom drugog dijela Mančester je izjednačio golom Antonija, a trijumf Borusiji donio je dvadesetak minuta prije Jusuf Mukoka.

Do početka sezone u Njemačkoj, Borusija će igrati još dvije uzrakice, sa Čelsijem 3. avgusta i Ajaksom, tri dana kasnije. S druge strane, i Junajted će u SAD-u igrati još dva susreta. Za 5. avgust zakazan je duel sa Lansom, a dan kasnije i sa Atletik Bilbaom.

20. maj 2024 07:28