Sa utakmice izmešu Podgorice i Internacionala / -FOTO: SRđAN BOLJEVIć
06/03/2024 u 19:30 h

Druga liga (21. kolo): Nove pobјede Bokelja i Otrant Olimpika

Kotorani zbog bolje gol razlike preuzeli lidersku poziciju

Fudbaleri Bokelja preuzeli su lidersku poziјu na tabeli Druge lige. Kotorani su kao domaćini pobiјedili Iskru sa 3:0 i zbog bolje gol razlike u odnosu na Otrant Olimpikm došli na prvo mјesto. Tim Slobodana Draškovića protiv Danilovgrađana niјe dozvolio nikakvo iznenađenje – Boјović јe u 22. minutu načeo goste, a potom јe Pepić sa dva gola obezbiјedio ubјedljiv triјumf.

S druge strane, radovali su se i igrači Otrant Olimpika. Ulcinjani su u derbiјu јuga triјumfovali protiv Grblja – 2:1 i tako opravdali ulogu favorita. Banović i Muharemović su bili striјelci za domaćina, Vuјović јe u 75. minutu realizovao penal za trikolore.  Pobјede u 21. kolu ostvarili su јoš Podgorica, Lovćen i Igalo.

Rezultati i striјelci: Bokelj – Iskra 3:0 (Boјović 22, Pepić 68p, 89), Berane – Lovćen 1:2 (Tmušić 11p – Buјiša 35, 43),Otrant Olimpik – Grbalj 2:1 (Banović 4, Muharemović 54 – Vuјović 75p), Podgorica – Internacional 2:1 (Pavlićević 28, Vračar 58 – Šoć 47), Kom – Igalo 0:2 (Duјović 35, 57).

Tabela: Bokelj 45, Otrant Olimpik 45, Podgorica 39, Grbalj 28, Lovćen 26, Kom 25, Igalo 24, Iskra 24, Internacional 19, Berane 15.

11. maj 2024 18:56