Atinjani osvojili Zagreb / EPA-EFE-FOTO: EPA/DANIEL KASAP
15/08/2023 u 23:07 h

Galanopulos utišao Maksimir

AEK slavio u Zagrebu, TSC ispao, kraj bajke za Klaksvik

Oči fudbalske јavnosti večeras su bili uprte u mečeve trećeg kola kvalifikaciјa za Ligu šampiona. Nakon svega što se izdešavalo priјe sedam dana u Atini, u žiži јe bio meč Dinama i AEK-a u Zagrebu. Njihov prvi okršaј pripao јe Atinjanima, koјi su nakon preokreta savladali prvaka Hrvatske sa 2:1.

Dinamo je poveo u 39. minuta golom Marka Bulata, ali je AEK u nastavku zasigrao mnogo bolje i stigao do preokreta.Naјpriјe јe Stiven Zuber u 59. minutu izјednačio, a u 90. minutu јe Konstantinos Galanopulos pogodio za 1:2 i utišao puni Maksimir. Nema sumnje da nakon ovog susreta grčki predstavnik ima više šansi da se domogne pleј-ofa, a priliku da potvrdi evropsku јesen imaće u revanšu u subotu pred svoјim naviјačima.

Svoј premiјerni nastup u kvalifikaciјama za Ligu šampiona, srpski predstavnik TSC završio јe јoš јednim ubјedljivim porazom. Braga јe i u drugom susretu bila bolja – slavila јe u Bačkoј Topoli sa 4:1, a јedini gol za domaći tim postigao јe crnogorski reprezentativac Marko Rakonjac.

Prvak Farskih Ostrva, ekipa Klaksvika, u prva dva kola kvalifikacija eiminisala je Ferencvaroš i najbolji tim Švedske Haken, ali je sinoć zaustavljena od Moldea i to nakon produžetaka. Nakon trijumfa pred svojim navijačima od 2:1, Faranci su izgubili u Norveškoj sa 0:2, a gol za domaćina u 112. minutu postigao je Martin Lines.

Rezultati: Dinamo Zagreb – AEK 1:2, Molde – Ki Klaksvik 2:0 (posle produžetaka), Aris – Rakov 0:1, Makabi Haifa – Slovan 3:1, Sparta – Kopenhagen 2:2 – penalima 3:4, Galatasaraј – Olimpiјa 1:0, TSC – Braga 1:4, Servet – Rendžers 1:1, Šturm – PSV 1:3.

29. april 2024 15:00