Foden neuhvatljiv za odbranu Brentforda / -FOTO: FC MANCESTER CITY
05/02/2024 u 22:57 h

Het-trik Fodena za novi trijumf Mančester sitija

"Građani" se izjednačili po broju bodova sa Arsenalom

U poslednjem meču 23. kola Premijer lige, Mančester siti je kao gost pobijedio Brentford sa 3:1. Građanima je ovo deveti uzastopni trijumfa u svim takmičenjima, a do njega su došli nakon preokreta i to zajvaljujući Filu Fodenu.

Brentford je poveo u 21. minutu. Golman Fleken je degažirao loptu, ona je stigla do Mapeja, koji se stuštio ga golu rutinski pogodio za 1:0. Šampion Engleske je izjednačio u nadoknadi vremena, a svoj prvi gol je na meču, nakon poklona domaće odbrane, postigao Foden. I u nastavku meča je Foden nastavio u istom ritmu, pa je u 53. minutu iskoristio asistenciju De Brujnea za 1:2. Svoj treći pogodak na ovom susretu, engleski reprezentativac je postigao u 70. minutu, nakon što mu je loptu odložio Haland.

Nakon ove pobjede, „građani“ su se bodovno izjednačili sa Arsenalom na diobi drugom mjesta. Imaju dva boda manje od vodećeg Liverpula, ali i meč manje...

12. maj 2024 05:47