Detalj sa meča / EPA-EFE-FOTO: EPA/MAURICE VAN STEEN
15/06/2023 u 22:47 h

Hoselu odveo Španiju u finale Lige nacija

"Crvena furija" će u nedjelju za trofej igrati sa Hrvatskom

Fudbaleri Španije savladali su Italiju sa 2:1 (1:1) u polufinalu Lige nacije, pa će u nedjelju igrati protiv Hrvatske za trofej u ovom takmičenju.

Čovjek odluke bio je napadač "crvene furije" Hoselu.

Poveli su Španci već u trećem minutu poslije katastrofalne reakcije golmana Italijana Điđija Donarume i štopera Leonarda Bonućija, lopta je došla do Pine, a ofanzivac Viljareala postigao pogodak.

Uspjela je Italija da izjednači nakon samo osam minuta, i to iz penala koji je u gol pretvorio Ćiro Imobile, kazneni udarac skrivio je Robin Le Norman.

Igrao je rukom u svom kaznenom prostoeru.

Kada je djelovalo da ćemo ući u produžetke pojavio se rezervni napadač Španije Hoselu, koji se najbolje snašao nakon što se lopta odbila poslije šuta sa distance Rodrija i  dva minuta prije kraja donio trijumf svom timu.

07. maj 2024 18:18