Pabalo Fornans odveo čekičare u finale / -FOTO: WHUFC.COM
19/05/2023 u 00:03 h
Dan PortalDan Portal

Liga konferencija: U finalu Vest Hem i Fiorentina

Klub iz Londona slavio protiv Alkmara u gostima, Fiorentina nakon produžetaka bolja od Bazela

Vest Hem i Fiorentina igraće u finalu Lige konferencija. „Čekičari“ su na gostovanju u Holandiji pobijedili domaći AZ Alkmar sa 1:0, što je bilo dovoljno za prolaz u finale. Veliku pobjedu klubu iz Londona donio je Pablo Fornals, u četvrtom minutu nadoknade vremena. On je posle odlične solo akcije šutirao sa 18 metara i pogodio donji lijevi ugao gola holandskog sastava.

Drugo polufinale je bilo mnogo zanimljivije i sadržanije, a odlučeno je nakon produžetaka. Fiorentina je u Bazelu uspjela da pobijedi u regularnom toku meča, a onda da u produžecima postigne još jeda pogodak i izbori finale. Ekipa iz Firence do prednosti je došla u 36. minutu, kada je Gonsales matirao golmana domaće ekipe. Nakon 10 minuta igre u durgom poluvremenu Bazel je izjedanačiopreko Amadunija, a novu prednost „ljubičastima“ donio je Gonsales u 72. minutu. Do kraja regularnog dijela meča golova nije bilo, kada je bilo gotovo izvjesno da će i produžeci su takođe proći bez pogodaka i da će sve biti riješeno sa penala, Antonin Barak je udevetom minutu nadoknade drugog produžetka pogodio za veliko slavlje kluba iz Firence.

16. maj 2024 03:08