Gol Konrada na Starom aerodromu / -FOTO: LAZAR RUžIć
07/05/2023 u 21:55 h

Nikšićani u derbiju kola nadigrali Dečić

Šampion slavio sa 3:0, golovima Grivića, Konrada i Babića

Sutjeska je u derbiju 33. kola „Meridianbet“ 1. CFL nadigrala Dečić i остала у трци за шампионском титулом. Екипа тренера Ненада Брновића slavila je ubjedljivo, sa 3:0 i tako ostala na minus tri u odnosu na vodeću Budućnopst.

Igrači aktuelnog crnogorskog prvaka su od samog starta kontrolisali meč, a poveli su već u 10. minutu. Dragan Grivić јe fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca pogodio mrežu Markovića. Deset minuta kasniјe bilo јe 0:2. Konrad јe primio loptu ispred kaznenog prostora, ušao u šesnaestarac i pogodio bliži ugao. Na samom startu drugog dijela Sutjeska je postigla i treći gol, a mrežu Markovića pogodio je Anto Babić, nakon dobro izvedenog kornera Sahlija.

Rezultati 33. kola: Dečić – Sutjeska Meridianbet 0:3, Budućnost – Arsenal 1:0,  Iskra – Jedinstvo Franca 1:1, Mornar – Jezero 1:0, Rudar – Petrovac 4:2.

Tabela: Budućnost 64, Sutjeska Meridianbet 61, Jedinstvo Franca 47, Dečić 46, Arsenal 46, Petrovac 42, Mornar 38, Rudar 35, Jezero 34, Iskra 30.

Naredno kolo igra se u subotu, a sastaju se: Petrovac – Mornar, Jezero – Iskra, Jedinstvo Franca – Budućnost, Arsenal – Dečić, Sutjeska Meridianbet – Rudar.

28. april 2024 22:02