Sa meča između OFK Mladosti i Igala / -FOTO: SRđAN BOLJEVIć
14/05/2023 u 20:25 h
Dejan PanićDejan Panić

OFK Mladost novi prvoligaš

Dva kola prije kraja, ekipa sa DG Arene obezbijedila plasman u viši rang

OFK Mladost Donja Gorica je novi prvoligaš! Jedan od najmlađih crnogorskih klubova ispisao je danas istoriju – pobijedili su kao domaćini Igalo sa 2:1 i dva kola prije kraja stekli nedostižnih šest bodova prednosti u odnosu na Berane.

Golove za sastav sa „DG Arene“ postigli su Željko Krstović u 39. minutu iz jedanaesterca i Kenan Orahovac u 56, dok je počasni pogodak za Igaljane dao Boško Guzina u 72. minutu.

Rezultati: OFK Mladost DG – Igalo 2:1 (Krstović 39p, Orahovac 56 – Guzina 72), Bokelj – Berane 1:0 (Vukčević 23), Podgorica – Zeta 1:1 (Maraš 83p - A. Krstović 31), Kom – Grbalj 0:1 (Vilotijević 90+4). Slobodna je bila ekipa Otrant Olimpika.

Tabela: OFK Mladost DG 53, Berane 47, Bokelj 44, Kom 43, Podgorica 41, Igalo 37, Otrant Olimpik 36, Grbalj 35, Zeta 33.

26. april 2024 07:27