Sa meča u Dortmundu / - FOTO: TWITTER/BORUSSIA
04/02/2023 u 17:17 h

Petarda Borusije sa igračem više, Union pobjedom do liderskog mjesta

Fudbaleri Borusije savladali su Frajburg kod kuće sa 5:1 u meču 19. kola njemačke Bundeslige

Borusija je tako nastavila pobjednički niz i stigla do četvrtog uzastopnog trijumfa u njemačkom šampionatu.

Domaći tim poveo je u 26. minutu kada je pogodio Niko Šloteberg, a samo desetak minuta ranije Frajburg je ostao sa desetoricom kada je isključen Sidilila zbog dva žuta kartona.

Iako sa igračem manje, gosti su do poravnanja došli golom Lukasa Olera u 45. minutu.

U nastavku, Borusija stiže do novog vođstva golom Karima Adejemija u 48. minutu, da bi na 3:1 povisio Sebastijan Ale u 51. Ovaj momak ljetos je operisao rak testisa.

Na 4:1 povisio je Julijan Brandt u 69. minutu na dodavanje Rafaela Gereira, da bi konačnih 5:1 postavio Đovani Rejna u 82. minutu.

Borusija je nakon ove pobjede treća sa 37 bodova, koliko ima i drugoplasirani Bajern iz Minhena koji ima meč manje.

Frajburg je šesti sa 34 boda.

Union Berlin je pred svojim navijačima nadigrao Majnc 2:1. Pogodak vrijedan vođstva domaćina postigao je Kevin Berens u 39. minutu.

Izjednačenje ekipi Majnca donio je Markus Ingvartsen u 78. minutu.

Union je barem privremeno lider sa 39 bodova, dok je Majnc 12. sa 23 boda.