Važna pobjeda Čelsija / -FOTO: WWW.CHELSEAFC.COM
12/02/2024 u 23:14 h

Preokret Čelsija za pobjedu nad Kristal Palasom

Dva gola za "plavce" postigao Galager

Veoma važnu pobjedu ostvarili su fudbaleri Čelsija. „Plavci“ su kao gosti u londonskom derbiju slavili protiv Kristal Palasa sa 3:1 i tako upisali deseti trijumf u sezoni.

Tim trenera Maurisija Poketina je do pobjede došao nakon preokreta u drugom poluvremenu, jer je domaćin od 30. minuta imao prednost koju im je donio Lerma. Ipak, u nastavku je došlo do preokreta. Već u 47. minutu posle lijepe akcije po desnoj strani, Galager je loptu poslao pod prečku za 1:1. Nakon izjednačenja je Čelsi je djelovao bolje, a do golova je stigao do dva gola i tri boda.Najprije je Palmer pobjegao i poslao povratni pas, a Galager je sa ivice šesnaesterca pogodio ugao za 1:2. U poslednjim trenucima nadoknade gosti su postigli i treći gol, ovoga puta striječac je bio Enco Fernandes.

28. april 2024 17:00