Fran Garsija postigao dva gola / EPA-EFE-FOTO: EPA/RODRIGO JIMENEZ
27/04/2023 u 00:16 h

Rajo Valjekano srušio Barselonu

Pobjede ostvarili još Atletiko Madrid, Almerija i Selta

Četvrti put zaredom, Barselona nije uspjela da pobijedi Rajo Valjekano. Čak štaviše, Katalonci su na „Valjekasu“ izgubili od domaćina sa 1:2 i tako propustili priliku da nakon kiksa Reala odu ba velikih četrnaest bodova prednosti. Domaćin je odigrao dobar meč i preko dvostrukog strijelca Garsije stigao do trijumfa, a poraz Barselone je u finišu meča ublažio Robert Levandovski.

Atletiko je u Madridu slavio protiv Majorke – 3:1. Gosti su poveli preko Matije Nastasića u 20. minutu, a u nadoknadi igre u prvom poluvremenu De Pol je izjednačio. U nastavku su „jorgandžije“ postigle još dva gola (Morata i Karasko) i stigli do vrijedna tri boda.

Almerija je na gostovanju slavila protiv Hetafea, dok je Selta u poslednjem minutu stigla do bodova u duelu sa Elčeom.

Rezultati: Atletiko Madrid – Majorka 3:1 (De Pol 45+2, Morata 47, Karasko 77 – Nastasić 20), Hetafe – Almerija 1:2 (Majoral 71 – Suarez 7, 58), Selta – Elče 1:0 (Aido 90), Rajo Valjekano – Barselona 2:1 (Garsia 19, 53 – Levandovski 83).

Barselona je prva na tabeli sa 76 bodova, Real ima 65, a trećeplasirani Atletiko 63 boda.

14. maj 2024 17:46