Poraz Đenovljane odveo u Seriju B / -FOTO: TWITTER/FC SAMPDORIA
08/05/2023 u 22:51 h

Sampdorija matematički ispala iz Serije A

Tim Dejana Stankovića izgubio na gostovanju u Udinama i zvanično se preselio u Seriju B

Sampdorija napušta Seriju A. U meču 34. kola, tim Dejana Stankovića je izgubio na gostovanju u Udinama sa 0:2 i matematički se oprostio od najelitnijeg klupskog društva Italije. Stankovićev tim je ostao na poslednjem mjestu na tabeli sa 17 bodova, 13 manje od Verone koja je prva iznad crte. Udineze je slavio golovima Roberta Pereire u 9. i Adama Masine u 34. minutu.

Empoli je kao domaćin savladao Salernitanu sa 2:1. Pogotke za Empoli postigli su Nikolo Kambianji u 38. i Frančesko Kaputo u 63. minutu, dok je strijelac za Salernitanu bio Kšištof Pjontek u 85. minutu.

U poslednjem meču 34. kola, Sasulo i Bolonja su igrali neriješeno – 1:1. Berardi je u 15. minutu doveo domaćina u vođstvo, a izjednačio je u samom finišu prvig dijela Domingez.

Sasuolo – Bolonja 1:1 (Berardi 15 – Domingez 42)

Empolo – Salernitana 2:1 (Kambianji 38, Kaputo 63 – Pjontek 85)

Udineze – Sampdorija 2:0 (Pereira 9, Masina 34)

30. april 2024 14:14