Poen do rekorda karijere / -FOTO: PROFIMEDIA
10/11/2023 u 09:16 h

Adetokumbo ubacio 54 poena, Milvoki izgubio

Kapiten Srbije Bogdan Bogdanović zabilježio 15 poena u pobjediu Atalante nad Orlandom

Košarkaši Indijana Pejsersa savladali su Milvoki Bakse rezultatom 126:124.

U izostanku Demijena Lilarda najbolji akter susreta je bio Janis Adetokumbo koji je za 37 minuta na parketu postigao čak 54 poena (19/25) iz igre. To je za jedan poen manje od njegovog rekorda karijere, a uz to je ostvario dabl-dabl sa 12 skokova.

Izostala je podrška dvostrukom MVP-ju, pa je tako prvi sledeći u liku Krisa Midltona imao 19 poena. Dvocifreni su bili još Malik Bizli sa 13 i Bobi Portis sa 11 poena. Kod Indijane se istakao Tajris Haliburton sa 29 poena, 10 asistencija i šest skokova. Dabl-dabl je ostvario i Benedikt Maturin sa 26 poena i 11 skokova. Majls Tarner je dodao 21. Za ekipu Rika Karlajla je ovo treći trijumf u nizu i šesta ukupno pred meč sa Filadelfijom. Milvoki je na pet pobjeda i tri poraza, a u narednom kolu igraju protiv Orlanda.

Kapiten reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović imao je solidan učinak u minimalnoj pobjedi svojih Atlanta Hoksa na Orlando Medžikom. Domaćina nije bilo – duel je odigran u "CMX areni" u Meksiko Sitiju u sklopu promocije najjače svjetske košarkaške lige, a rezultat je bio 120:119 za tim iz Džordžije.

Bogdanović je na parketu proveo gotovo 29 minuta i za to vrijeme zabilježio 15 poena (6/11 iz igre), 4 skoka, 3 asistencije, 3 ukradene i 1 izgubljenu loptu.

Najzaslužniji za pobjedu Altante bio je plejmejker Trej Jang sa 41 poenom (12/27 iz igre, 12/13 slobodna bacanja), 4 skoka i 8 asistencija. Džejlen Džonson imao je 19 poena i 9 skokova, a Dežante Marej imao je 16 poena.

U poraženom sastavu istakao se Džejlen Sags sa 21 poenom, a Paolo Bankero zabilježio je 17 poena, 8 skokova i 4 asistencije. Goga Bitadze, nekadašnji centar Mege i Budućnost Volija, imao je 12 poena i 5 skokova.

07. maj 2024 20:49