Sa meča u Splitu / - FOTO: KK SPLIT/IVICA CAVKA
05/01/2023 u 18:58 h
DAN portalDAN portal

Budućnost pala u Splitu u poslednjim trenucima, peti poraz "Plavih" u ABA ligi

Košarkaši Budućnost Volija izgubili su od Splita u gostima 87:85 u prvom meču 14. kola ABA lige

Uzbudljiv meč viđen je na Gripama, a ovo je za ekipu Vladimira Jovanovića bio peti poraz u regionalnom takmičenju uz devet pobjeda.

Domaći tim jako dobro je odigrao prvu četvrtinu gdje odbrana Budućnosti nije bila na potrebnoim nivou, pa su Splićani dobili taj period 26:21.

Budućnost je značajno popravila igru u drugoj četvrtini, prije svega u odbrani, pa su "Plavi" stigli do preokreta i vođstva na poluvremenu 41:37.

Velika borba odvijala se tokom trećeg kvartala u kome su se ekipe smjenjivale u vođstvu, ali je Budućnost u samom finipu tog perioda uspjela da dođe do plus pet pred odlučujuću četvrtinu (65:70).

Uslijedio je potpuni preokret Splita u poslednjoj četvrtini. U finišu meča domaći su imali plus tri, a Budućnost je na 14 sekundi do kraja prišla na minus jedan. Pogodio je zatim Šorter dva bacanja, pa Grin trojkom donio poravnanje ekipi Budućnosti (85:85), ali se onda Saliven prošetao do koša i pogodio za konačnu pobjedu 87:85.

Najefikasniji kod Budućnosti bio je Kameron Rejnolds sa 19 poena, Aleksandar Lazić je dodao 15, a Trej Bel-Hejns 12.

Kod Splita se istakao Tajler Nelson sa 24 poena.

27. april 2024 00:21