Novi poraz na gostovanju / -FOTO: ABA LIGA
29/11/2023 u 22:54 h

Budućnost Voli izgubila od Gran Kanarije

Aktuelni osvajač Evrokupa savladao Podgoričane rezultatom 97:70 zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu

Novi poraz na gostovanju u Evrokupu doživjeli su košarkaši Budućnost Volija. Bolji od Podgoričana u devetom kolu B grupe bio je večeras neprikosnoveni lider i prošlogodišnji osvajač drugog po rangu evropskog takmičenja - Gran Kanarija, koja je slavila rezultatom 97:70 (28:23, 21:21, 26:10, 22:16).

Nakon razočaravajuće igre u drugom poluvremenu crnogorski šampion je doživio šesti poraz u Evrokupu, uz tri pobjede, dok je Gran Kanarija upisala i devetu pobjedu.

Najefikasniji u crnogorskoj ekipi bio je Marvin Džons sa 22 poena. On je bio i jedini dvocifreni igrač u ekipi trenera Andreja Žakelja. Devet poena je ubacio Brendon Pol a Džekori Vilijams osam.

Na drugoj strani dvocifreni učinak imali su Silven Landesberg sa 18, Andrej Albisi sa 11, те Nikolas Brusino i Pjer Pelos sa po 10 poena.

Rezultati devetog kola - Grupa A: Viljnus - London 87:101, Veneciјa - Hamburg 94:77, Cedevita Olimpiјa - Paris 77:93, Hapoel - Bešiktaš 81:75, Huventud - Prometeј 79:76; Grupa B: Turk Telekom - Slask 71:80, Kluž Napoka - Lietkabelis 120:111, Ulm - Burg 84:89, Trento - Aris 69:67, Gran Kanariјa - Budućnost Voli 97:70.

06. maj 2024 09:26