Košarkaši Podgorice / - FOTO: KK PODGORICA
15/02/2023 u 18:56 h

Istorijski plasman Podgorice u finale Kupa Crne Gore

Košarkaši Podgorice plasirali su se u finale Kupa Crne Gore

Podgorica je večeras u Bemaks areni nadigrala gradskog rivala Mileniju rezultatom 80:76.

Tako je ova ekipa ostvarila prvi, istorijski plasman u finale nacionalnog Kupa, a za trofej će se boriti sa pobjednikom duela Budućnost - Mornar.

Prilično efikasna bila je prva četvrtina u kojoj je Milenijum imao konstantnu prednost i taj period dobio rezultatom 24:21.

Ekipa Milenijuma održavala je prednost i tokom drugog kvartala, ali je u finišu četvrtine Podgorica dodala gas, pa je na poluvremenu Milenijum imao samo pola koša prednosti 79:78.

Odlično je Milenijum odigrao treću četvrtinu u kojoj je imao i plus 10, a pred odlučujući period je vodio 58:51.

Prilazila je Podgorica na minus tri, Milenijum opet vraćao veliku prednost, ali je rezultat na nešto više od dva minuta do kraja bio 73:73.

Uslijedila je veoma neizvjesna završnica u kojoj je se Podgorica, ipak, bolje snašla i otišla u finale.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Selim Fofana sa 22 poena, dok je Luka Bogavac dodao 16.

U poraženoj ekipi istakao se Petar Ivanović sa 26 poena, a Luka Žukić je postigao 16.

14. maj 2024 19:00