Sa meča u Splitu / - FOTO: KK SPLIT
28/11/2022 u 19:58 h

Studenti od -19 do pobjede u Splitu

Košarkaši SC Derbija savladali su Split na gostovanju 85:82 u meču 8. kola regionalne ABA lige

To je timu iz Podgorice bio četvrti trijumf uz isto toliko poraza, dok je Split ostao na samo dva trijumfa.

Večeras, Split je odigrao bolje u prvom poluvremenu. Hrvatski tim je prvi period dobio 22:14, a na poluvremenu su vodili 51:34.

Split je u jednom momentu trećeg perioda imao plus 19, ali je SC Derbi zaigrao bolje u finišu te četvrtiune, pa je pred odlučujući period podgorički tim imao minus devet, 65:56.

Uslijedila je velika drama u poslednjoj četvrtini jer su Studenti stigli i prestigli domaću ekipu i u jednom momentu poveli 78:75.

U neizvjesnoj završnici uspio je SC Derbi da održi stečenu prednost i dođe do velike pobjede.

Podgoričku ekipu do trijumfa je vodio Loren Džekson sa 22 poena, Flečer Megi je dodao 18, a Emir Hadžibegović 14.

Kod Splićana najbolji je bio Luis Saliven sa 26 poena, dok ej Dominik Mavra postigao 20.

26. april 2024 06:06