Sa meča Belgija - Maroko / - FOTO: FIFA
27/11/2022 u 15:55 h

Hrabri Marokanci srušili Belgiju uz veliku podršku sa tribina

Fudbaleri Maroka savladali su Belgiju sa 2:0 u meču 2. kola grupe F Svjetskog prvenstva

Tako je Maroko nakon remija sa Hrvatskom na startu došao do prve pobjede, dok ej Belgija zabilježial prvi poraz nakon pobjede nad Kanadom prije četiri dana.

Dobar meč viđen je na stadionu Al Tumama koji je bio preplavljen navijačima Maroka.

U prvom poluvemenu viđeno je nekoliko dobrih šansi na obje strane. Maroko je u 45. minutu stigao do gola, ali je pogodak Hakima Ziješa poništen zbog ofsajda.

Slična igra viđena je i u drugom poluvremenu. Belgija je opasno zaprijetila preko Mertensa i Azara, ali je mreža mirovala.

Maroko je bacio u trans svoje navijače u 73. minutu kada je iz slobodnog udarca pogodio Abdelhamid Sabiri nakon loše intervencije Tiboa Kurtoe.

Konačnih 2:0 za Maroko postavio je Zakarija Abuklal u nadoknadi utakmice i to nakon jedne kontre za erupciju oduševljenja.

Od 17 sati nas čeka duel između Kanade i Hrvatske.

26. april 2024 03:06