Fudbaleri SAD / - FOTO: TWITTER/USA SOCCER TEAM
29/11/2022 u 22:02 h

(KRAJ) Engleska i SAD u osmini finala, čekaju ih Senegal i Holandija!

Odigrani su mečevi poslednjeg 3. kola Svjetskog prvenstva u Ktaru u okviru grupe B

Engelska je veoma ubjedljivo savladala Vels sa 3:0 i izborila osminu finala, a tamo su se našle i Sjedinjene Američke Države koje su bile bolje od Irana 1:0.

Englezi su večeras odigrali odlično, ali tek u drugom poluvremenu. Gordi Albion je poveo u 50. minutu golom Markusa Rašforda, da bi samo dva minuta kasnije prednost duplirao Fil Foden.

Konačnih 3:0 za Englesku postavio je Rašford drugom golom na meču u 68. minutu.

Pobjedu Sjedinjenim Državama nad Iranom donio je Kristijan Pulišić u 38. minutu na asistenciju Srržinja Desta.

Sada imamo i prva dva para osmine finala Svjetskog šampionata. U subotu žemo gledati okršaje Engleske i Senegala, te SAD i Holandije.

Večeras ćemo saznati i imena dvije selekcije iz ove grupe koji će se naći među 16 najboljih reprezentacija svijeta.

Sve četiri selekcije imaju šanse za prolazak, a gledaćemo duele između Irana i SAD-a i Velsa i Engleske.

U najboljoj situaciji je selekcija Engleske koja ima četiri boda, Iran tri, SAD dva, a Vels jedan.

06. maj 2024 21:18