Mlada reprezentacija Crne Gore / Foto: VPSCG
16/06/2023 u 17:31 h
D.M.D.M.

Crna Gora nakon peteraca poražena od Italije

Mlade "ajkule" će u subotu od 14 sati igrati meč za sedmu poziciju na SP protiv Hrvatske

Mlada (U 20) vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Italije 13:12 nakon peteraca u razigravanju za plasman od 5. do 8. mjesta na Svjetskom prvenstvu, koje se održava u Rumuniji.

Mlade "ajkule" će u subotu od 14 sati igrati meč za sedmu poziciju protiv Hrvatske.

Crna Gora je nakon čvrste prve četvrtine, koju je Italija dobila 1:0, odigrala izuzetno lošu drugu, pa je rival na poluvremenu imao četiri gola prednosti 5:1.

Uslijedio je, međutim, veliki obrt, Marko Mršić i Lazar Vukićević postigli su po dva gola za 5:5, da bi Danilo Stupar kompletirao seriju i doveo Crnu Goru do vođstva 6:5.

Nakon izjednačenja Italije, mlade “ajkule” su opet povele 7:6, pogotkom Strahinje Gojkovića.

Italijani su sa dva vezana gola poveli 8:7, da bi Vukićević pogotkom 1,7 sekundi prije kraja meča izjednačio i odluku odložio za peterce.

U penal seriji, Jovan Vujović nije bio precizan, dok su svih pet italijanskih igrača pogodili gol Crne Gore.

Vukićević je postigao četiri, Gojković tri, a Marko Mršić i David Stevović po dva gola.

Po jedan su upisali Stupar, Tim Perov i Matija Sladović.

21. maj 2024 07:01