Slijedi borba od petog do osmog mjesta / -FOTO: POK CG
30/06/2023 u 20:29 h

Golbalisti Nikšića bez polufinala Lige šampiona

U nastavku finalnog turnira u Viljnusu igraće za plasman od petog do osmog mjesta

Golbal klub Nikšić nije uspio da se plasirala u polufinale i u nastavku finalnog turnira Lige šampiona u Viljnusu igraće za plasman od petog do osmog mjesta.

Crnogorski predstavnik poražen je danas u četvrtfinalnom meču od litvanskog Šaltinisa 10:6.

Duel sa sastavom koji čine višestruki osvajači medalja sa najvećih svjetskih takmičenja već u četvrtfinalu uslovio je poraz od finskog Old pauera 12:2, koji je nikšićki tim bacio na posljednje mjesto u B grupi.

Nikšić je, nakon iznenađujuće ubjedljivog poraza, posle trećeg kola imao isti učinak kao i Old Pauer i Krakov, ali i najslabiji musđusobni skor i gol razliku.

Izabranici trenera Nikole Čurovića drugog takmičarskog dana odigrali su dva različita meča.

U prvom, protiv Old pauera, potpuno su podbacili i odigrali jedan od najslabijih mečeva posljednjih godina. Loše izdanje popravili su u duelu sa domaćinom turnira, mnogo kvalitenijim timom od finskog predstavnika.

Dobar početak, vođstvo od 2:0 i egal u većem dijelu meča popravili su značajno utisak, ali ne dovoljno da se savlada veliki rival.

Povoljnijeg rezultata u najboljem meču na turniru koštala ih je slabija realizacija penala, kao i nekoliko grešaka u odbrani, koje je iskusni rival znao da kazni i dođe do vođstva, a kasnije i pobjede.

Najefikasniji u nikšićkom timu bio je Nikola Nikolić sa pet golova, a bio je strijelac I oba pogotka protiv Old pauera.

U listu strijelaca upisao se i Miloš Ranitović.