Vaterpolisti Primorca / -FOTO: VK PRIMORAC
D.M.D.M.

Novi trijumf Primorca, poraz Budve po navici

Ekipa Zorana Maslovara savladala Kataro

Devet od devet. To je učinak vaterpolista Primorca u dosadašnjem dijelu regionalne A1 lige.

U meču drugog kola turnira u Kranju, savladali su Kataro 19:11 (3:4, 5:5, 5:1, 6:1).

Nije ekipa Zorana Maslovara dobro igrala do polovine meča, posebno u odbrani.

U nastavku su zatvorili sve prilaze svom golu, dozvolili su rivalu da za 16 minuta da samo dva gola.

Na kraju su stigli do ubjedljvog trijumfa (19:11).

Draško Brguljan, Nikola Marković, Marko Gopčević i Balša Vučković su dali po tri gola.

Đorđije Stanojević je dao dva, a po jedan Marko Mršić, Angus Lambije, Tim Perov, Fleming Kastrop i Nemanja Vico.

Marko Milić je za Kataro dao pet, Dušan Milaš četiri, a po jeda pogodak Ljubomir Kovačić i Draško Samardžić.

Budva je doživjela i osmi poraz, ovog puta od selekcije Slovenije - 14:7 (2:1, 2:0, 4:3, 6:3).

Sve je bilo riješeno na startu treće četvrtine, kada je na semaforu stajalo 5:1.

Enej Potočnik je za pobjednike upisao tri gola, a po dva Aljaž Pevec, Aleksander Cerar i Nikola Rajić.

Golove za Budvu dali su Stefan Kovačević (četiri), Đorđe Pejović, Luka Kotarac i Radivoj Radanović.

U nedjelju, posljednjeg dana, igraće Kataro - Budva (10), odnosno selekcija Slovenije i Primorac (11.40).

07. maj 2024 09:53