Budvanke šampionke / -FOTO: OSCG
07/06/2023 u 09:18 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Pionirke Budve šampione u odbojci

Budvanke su u finalu završnog turnira odigranog u sali SMŠ "Golubovci" u Zeti savladale Budućnosti volley rezultatom 3:0 (25:17, 25:23, 25:17)

Odbojkašice Budve osvojile su titulu prvaka Crne Gore u pionirskoj konkurenciji. Budvanke su u finalu završnog turnira odigranog u sali SMŠ "Golubovci" u Zeti savladalie Budućnosti volley rezultatom 3:0 (25:17, 25:23, 25:17) i time osvojila šampionski pehar u konkurenciji pionirki za sezonu 2022/2023.

U utakmici za treće mjesto, pionirke Gimnazijalca slavile su protiv Mediterana sa 3:1 (25:23, 17:25, 26:24, 25:16).

Pehar šampionu kao i medalje uručio je Nikola Kažić, direktor reprezentacija OSCG.

Čak četiri pojedinačne nagrade otišle su u ruke odbojkašica Budve - za najboljeg igrača proglašena je Viktorija Čoković, najbolji primač bila je Andrea Dakić, najbolji bloker Staša Mitrović, a libero Lenka Liješević. Za najboljeg tehničara pionirskog prvenstva izabrana je Kristina Vukčević iz Budućnost volley-a. Pojedinačne nagrade uručio je Petar Koković, selektor ženske pionirske reprezentacije Crne Gore.

Prije ostalih nagrada uručena je nagrada za najperspektivniju odbojkašicu u čast Milorada Miša Perovića, čovjeka kome je odbojka bila sve i koji je živio za najmlađe odbojkašice i nepogrešivo znao koja će stići do reprezentacije. Najperspektivnija odbojkašica je Matea Kovačec iz ekipe Gimnazijalca, a nagradu je uručio Milenko Perović, brat pokojnog Miša Perovića.

26. april 2024 05:14