Pet medalja za Luču / -FOTO: POK CG
17/06/2023 u 09:27 h

Uspješan nastup stonotenisera Luče

Na 35.Sportskim igrama osoba sa tjelesnim invaliditetom, koje su održane u Ohridu i Strugi stonoteniseri podgoričke Luče osvojili pet medalja

Na 35.Sportskim igrama osoba sa tjelesnim invaliditetom, koje su održane u Makedoniji, stonoteniseri podgoričke Luče osvojili su pet medalja.

Zlatna je bila Milijana Ćirković koja je u spojenim kategorijama 6-10 bez izgubljenog seta stigla do trijumfa. Samra Kojić je u kategoriji osoba u kolicima 1-5 osvojila srebrnu medalju, dok su bronzani bili Pjetro Paljušević u kategoriji 6-8, i Dejan Bašanović u kategoriji 10.

Đuro Krivokapić je u kategoriji 6-8 zaustavljen u četvrtfinalu. Osvojena je i bronzana medalja u ekipnom dijelu turnira, a ekipu su činili: Kojić, Bašanović i Paljušević.

Igre u Makedoniji su organizovali Paraolimpijski komitet Makedonije i nacionalni Savez lica sa tjelesnim invaliditetom, i okupile su takmičare u para streljaštvu,para stonom tenisu i para atletici.