Crnogorski karatisti sa premijerom Luksemburga i predstavnicima ZK Bihor / -FOTO; PRIVATNA ARHIVA
18/09/2023 u 15:43 h

Vujošević: Uspješan nastup u Luksemburgu

Takmičari Budućnosti osvojili osam medalja - dvije zlatne, jednu srebrnu i pet bronzanih

Veliki doprinos uspješnom nastupu karate reprezentacije Crne Gore koja je na Prvenstvu malih zemalja Evrope u Luksemburgu zauzela treće mjesto u generalnom plasmanu dali su i takmičari Budućnosti, koji su osvojili osam medalja - dvije zlatne, jednu srebrnu i pet bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su Dražen Šutović u katama ekipno U14 i Vuk Bajović u borbama ekipno za juniore. Šutović je osvojio i srebrnu medalju u katama u kategoriji ispod 14 godina, i bronzanu medalju u borbama u kategoriji U14 -55kg. Danica Radovanović osvojila je bronzanu medalju u kategoriji seniorke -55kg, Rijad Mandić u katama U21, te Dahan Bašovic i Lazar Lazović u borbama ekipno U14

- Veoma sam zadovoljan nastupom naših takmičara. Posebno bih se zahvalio Zavičajnom klubu Bihor na lijepom dočeku i gostoprimstvu - kazao je trener KK Budućnost Konstantin Vujošević.

Već narednog vikenda takmičare Budućnosti očekuju nastupi na internacionalnim turnirima "Kranj open" i "Kolašinski pobjednik".

29. april 2024 08:27