- Smirite se, samo polako! Recite mi da li je neko u porodici imao TBC?
- TBC niko nikada nije ima, ali moj stric u Njemačkoj je imao BMW.

Sport - datum: 2017-09-28 LIGA ŠAMPIONA – ODIGRANI MEČEVI 2. KOLA U GRUPAMA A, B, C I D
Brodolom Bajerna u Parizu
Utakmicama u grupama A, B, C i D sinoć je okončana druga runda ovogodišnje Lige šampiona. Prve večeri kada su na programu bili dueli u grupama E, F, G i H u centru pažnje je bio okršaj Dortmunda i Reala na „Vestfalenu”, koji je u svoju korist riješio aktuelni evropski prvak, ponajviše zahvaljujući fenomenalnom Kristijanu Ronaldu.
Najveću pažnju sinoć je privukao sudar na „Parku prinčeva” između Pari Sen Žermena i minhenskog Bajerna u okviru grupe B, koji je ponovo nastupio bez povrijeđenog kapitena, golmana Manuela Nojera. Samo što je počeo meč, na semaforu je pisalo 1:0. Nejmar je maestralno prošao po lijevom krilu, ušao u sredinu i dodao loptu Daniju Alvešu, koji je iskosa matirao čuvara mreže Ulriha. Sjajnu partiju Parižani su krunisali u 31.minutu, a akciju domaćina završio je Kavani. Bavarci su tada bili na koljenima, iako su napadali i igrali otvoreno. Kavani se nalazi u fantastičnoj seriji ove sezone i ovo mu je 12. pogodak u isto toliko utakmica u svim takmičenjima. Potom je pogodio Nejmar za potun brodolom čete Karla Anćelotija. Drugi duel grupe B bio je mnogo neizvjesniji, iako je Seltik protiv Anderlehta poveo preko Grifitsa u 38.minutu, a kada je početkom nastavka Kara pogodio sopstvenu mrežu, Škotima su se smiješili prvi bodovi. I osvojili su ih!
Pravi fudbalski rat vođen je na velelepnom, novom stadionu „Vanda Metropolitano”, gdje su se sastali madridski Atletiko i Čelsi. Domaćin je imao inicijativu i napada, ali je prvu veliku šansu imao najbolji igrač engleskog prvaka Azar, koji je pogodio stativu. Ipak, Atletiko je poveo. David Luiz je povukao Lukasa Ernandesa prilikom kornera, a sudija Čakir je opravdano pokazao na bijelu tačku, sa koje je siguran bio Grizman. Španac Morata je u nastavku pokazao da igra u fantastičnoj formi, nakon što je u 60. minutu donio gostima izjednačenje. Kada se očekivao kraj, gosti su preko Batšuaia stigli do bodova. Sinoćnji program u LŠ otvoren je utakmicom u Bakuu. Fudbaleri Rome pobijedili su azerbejdžanskog šampiona Karabaga rezultatom 1:2, a do prve „trice” u ovosezonskom izdanju LŠ i prve gostujuće nakon decenije, „vučica” je stigla uz dosta muke. Italijanski tim je imao dobar uvod u meč, pošto je već poslije petnaestak minuta imao prednost od dva pogotka, golovima Manolasa i Džeka. Uspio je domaćin da se vrati u meč preko Pedra Enrikea u 28. minutu i ispostavilo se več tada postavi konačan rezultat. Nastavak je donio dosta slabiju utakmicu. Gosti iz Rima su se povukli, tražili šansu iz kontri, ali Karabag slabu igru Rimljana nije znao da iskoristi.
U oba meča grupe D, favoriti su se mučili. Juventus protiv Olimpijakosa kod kuće, a Barselona na gostovanju Sportingu u Lisabonu. Katalonci su prvi poveli i to autogolom u 50.minutu, ali i do kraja sačuvali pobjedu.
Juve je otpor Grka slomio tek u finišu, kada je u igru ušao golgeter Iguain. U finišu je sve dileme riješio Mandžukić.
Mančester junajted je u rusku prestonicu došao da pobijedi i to se vidjelo od prvog sudijinog zvižduka. Već u prvom pravom napadu, četa Žozea Murinja je preko Lukakua povela. Desetak minuta kasnije, na insistiranje asistenta sa korner linije, sudija Erikson je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa penala bio je Martial, ali tu Englezi nisu stali. Ponovo je u 27.minutu Lukaku stupio na scenu i potpuno srušio snove Rusa da mogu do povoljnog rezultata u ovom duelu. U drugom dijelu Junajted je nastavio goleadu. Pogodio je i Miktarjan. U samom finišu Rusi su postigli počasni pogodak. U drugom meču grupe A, Bazel je neočekivano iznenadio Benfiku, iz koje su prethodnih dana stizale optimističke vijesti pred sudar na „Sent Jakob parku”. Ipak, poslije samo dva minuta Švajcarci su poveli golom Langa. U 20. minutu već je bilo 2:0, pogotkom Oberlana koji je krunisao odličnu kontru domaćina. Kada je u drugom dijelu sa penala domaćin došao do 3:0, a arbitar isključio Almeidu, sve je bilo jasno. Bazel je potom nastavio da rešeta indisponirane Portugalce.
Mečevi treće runde grupne faze elitnog UEFA takmičenja na programu su 17. I 18. oktobra.
R. Papić

CSKA – Mančester J. 1:4 (0:3)
Stadion: „Arena CSKA” u Moskvi.
Sudija: Jonas Erikson (Švedska). Strijelci: Kučaev 90 - Lukaku 4, 27, Martial 18. iz penala, Miktarjan 57Vernblum, Vitinjo. Žuti karton: Golovin (CSKA).
CSKA: Akinfejev, Šenikov, Ignaševič, V. Berezutski, Vasin, Fernandes, Golovin, Vernblum, Džagojev (od 72. Milanov), Čalov (od 67.Zamaletinov), Vitinjo (od 84. Kučaev).
M.JUNAJTED: De Hea, Blind, Lindelof, Beili, Smoling, Jang (od 67. Darmian), Erera, Matić, Martial (od 72. Rašford), Miktarjan (od 60. Lingard), Lukaku.
Bazel – Benfika 5:0 (2:0)
Stadion: „Sent Jakob park” u Bazelu. Sudija: Krejg Tomson (Škotska). Strijelci: Lang 2, Oberlin 2, 69, Van Volfsvinkel 59, Riveros 77. Žuti kartoni: Akanji, Petreta, Džaka (Bazel) – Živković, Fejsa (Benfika). Crveni karton: Almeida (Benfika) u 63.
BEZEL: Vaclik, Petreta (od 68.Riveros), Balanta (od 80.Die), Akanji, Suhi, Lang, Džaka, Zufi, Oberlin (od 74. Elionusi), Štefen, Van Volfsvinkel.
BENFIKA: Cesar, Grimaldo, Žardel (od 69.Seferiović), Luizao, Almeida, Pici, Fejsa, Ćervi, Živković (od 74. Samaris), Žonas, Himenez.
Anderleht – Seltik 0:3 (0:1)
Stadion: „Konstant Vanden Štok” u Briselu. Sudija. Hesus Žil Mancano (Španija). Strijelci: Grifits 38, Kara 50.autogol, Sinkler 90.
ANDERLEHT: Bek, Apia, Dešaht (od 57. Stančiu), Dendonker, Spajić (od 44. Kara), Čipčiu, Trebel, Gerkens, Hani (od 70. Bruno), Onjekuru, Teodorčik.
SELTIK: Gordon, Temej, Bojata, Šimunović, Lustig, Ničam, Rogić (od 65. Mekgregor), Braun (od 70. Biton), Sinkler, Roberts (od 78.Forest), Grifits.
PSŽ – Bajern 3:0 (2:0)
Stadion: „Park prinčeva” u Parizu. Sudija: Antonio Mateu Lahoz (Španija). Strijelci: D. Alveš 2, Kavani 31, Nejmar 63. Žuti kartoni: Verati (PSŽ) - Kimih, Vidal, Alkantara, Rudi (Bajern).
PSŽ: Areola, Kurzava, T. Silva, Markinjoš, D. Alveš, Rabio, Mota (od 86. Lo selso), Verati (od 90. Draksler), Mbape (od 79. Di Maria), Nejmar, Kavani.
BAJERN: Ulrih, Alaba, H. Martinez, Zule, Kimih, Toliso (od 46.Rudi), Vidal, Alkantara, Miler (od 69. Roben), Dž. Rodrigez (od 46. Koman), Levandovski.
Karabag – Roma 1:2 (1:2)
Stadion: Nacionalni u Bakuu. Sudija: Artur Dias (Portugalija). Strijelci: Pedro Enrike 28 - Manolas 7, Džeko 15. Žuti kartoni: Garajev, Pedro Enrike (Karabag) – Gonalons (Real).
KARABAG: Šehić, Agoli, Sadigov, Gusejnov, Medvedev, Garajev, Ričard, Madatov (od 82. Gerije), Mičel (od 88. Kintana), Pedro Enrike (od 76. Elionusi), Ndlovu.
ROMA: Alison, Kolarov, Žesus, Manolas, Peres, Pelegrini (od 82. Strotman), Gonalons (od 67. De Rosi), Naingolan, Defrel (od 58. Florenci), Džeko, El Šaravi.
Atletiko M. – Čelsi 1:2 (1:0)
Stadion: „Vanda Metropolitano” u Madridu. Sudija: Kunejt Čakir (Turska).Strijelci: Grizman 40.iz penala – Morata 60. Žuti kartoni: Tomas, Grizman (Atletiko) - D. Luiz (Čelsi).
ATLETIKO: Oblak, Felipe Luis, Lukas, Godin, Huanfran, Tomas (od 77.Gimenez), Koke, Niguez, Karasko (od 69. F.Tores), Korea (od 70. Gaitan), Grizman.
ČELSI: Kurtoa, Alonso, Kejhil, D. Luiz, Aspilikueta, Mozis, Kante, Bakjajoko, Fabregas (od 85. Kristensen), Azar (od 82. Vilian), Morata (od 82. Batšuai).
Juventus – Olimpijakos 2:0 (0:0)
Stadion: „Juve Arena” u Torinu. Sudija: Tobias Štiler (Njemačka). Strijelci: Iguain 69, Mandžukić 80.
JUVENTUS: Bufon, Pjanić, Kjelini, Barzalji, Sturaro (od 81.Benatia), Matuidi, Aleks Sandro, Daglas Košta (od 84.Bernardeski), Kvadrado (od 60. Iguain), Dibala, Mandžukić.
OLIMPIJAKOS: Proto, Kutris, Nikolau, Engels, Figueras, Romao, Zdjelar (od 77. Fortunis), Pardo (od 62. Ben), Seba, Ođiđe-Ofoa, Emenike (od 88.Marin).
Sporting – Barselona 0:1 (0:0)
Stadion: „Žoze Alvalade” u Lisabonu. Sudija: Ovidiu Hategan (Rumunija).Strijelac: Koates 49.autogol. Žuti kartoni: Martins, Koentrao, Dumbia, Akunja (od 73.Cezar), Pićini (Sporting) – Semedo, Vidal (Barselona).
SPORTING: Patrisio, Koentrao (od 74.Silva), Matje, Koates, Pićini, Batalja, Karvaljo, Akuna, Fernandes, Martins, Dumbia (od 44. Dost).
BARSELONA: Ter Štegen, Alba, Umtiti, Pike, Semedo, Rakitić, Busktes, Roberto (od 87.A.Gomes), Inijesta (od 80.Paulinjo), Mesi, L. Suarez (od 89. Vidal).

Tabele
GRUPA A
Mančester J. 2 2 0 0 7:1 6
Bazel 2 1 0 3 5:3 3
CSKA Moskva 2 1 0 1 3:5 3
Benfika 2 0 0 2 1:7 0
1.kolo Mančester J. – Bazel 3:0, Benfika – CSKA 1:3. 3.kolo (18.10): Benfika – Mančester J, CSKA – Bazel. 4.kolo (31.10): Mančester J. – Benfika, Bazel – CSKA. 5.kolo (22.11): CSKA – Benfika, Bazel – Mančester J. 6.kolo (05.12): Mančester J. – CSKA, Benfika – Bazel.

GRUPA B
PSŽ 2 2 0 0 8:0 6
Bajern 2 1 0 1 3:3 3
Seltik 2 1 0 1 3:5 3
Anderleht 2 0 0 2 0:6 0
1.kolo: Seltik – PSŽ 0:5, Bajern – Anderleht 3:0. 3.kolo (18.10): Bajern – Seltik, Anderleht – PSŽ. 4.kolo (31.10): Seltik – Bajern, PSŽ – Anderleht. 5.kolo (22.11): PSŽ – Seltik, Anderleht – Bajern. 6.kolo (05.12): Seltik – Anderleht, Bajern – PSŽ.

GRUPA C
Čelsi 2 2 0 0 8:1 6
Roma 2 1 1 0 2:1 4
Atletiko M. 2 0 1 1 1:2 1
Karabag 2 0 0 2 1:8 0
1.kolo: Roma – Atletiko M. 0:0, Čelsi – Karabag 6:0. 3.kolo (18.10): Karabag – Atletiko M, Čelsi – Roma. 4.kolo (31.10): Roma – Čelsi, Atletiko M. – Karabag. 5.kolo (22.11): Karabag – Čelsi, Atletiko M. – Roma. 6.kolo (05.12): Roma – Karabag, Čelsi – Atletiko M.

GRUPA D
Barselona 2 2 0 0 4:0 6
Sporting L. 2 1 0 1 3:3 3
Juventus 2 1 0 1 2:3 3
Olimpijakos 2 0 0 2 2:5 0
1.kolo: Olimpijakos – Sporting 2.3, Barselona – Juventus 3:0. 3.kolo (18.10): Barselona – Olimpijakos, Juventus – Sporting. 4.kolo (31.10): Olimpijakos – Barselona, Sporting – Juventus. 5.kolo (22.11). Sporting – Olimpijakos, Juventus – Barselona. 6.kolo (05.12): Olimpijakos – Juventus, Barselona – Sporting.