– Kako znaš?
Mujica slegne ramenima:
– Stalno nas nešto pita!

Sport - datum: 2018-01-09 KOŠARKAŠI BUDUĆNOST VOLI SAVLADALI BEOGRAĐANE U DERBIJU 15. KOLA ABA LIGE
Trojkama spustili Zvezdu Budućnost Voli – Crvena zvezda 92:86 (22:27, 25:15, 26:25, 19:19)
Dvorana: SC Morača. Gledalaca: oko 4500. Sudije: Pukl, Javor, Majkić (Slovenija).
BUDUĆNOST VOLI: Ivanović 18 (6-5), Su. Šehović 9 (1-0), Barović, Se. Šehović 2 (2-2), Starovlah, Gordić 8 (4-4), Ilić, Z. Nikolić 4 (2-2), Gibson 17 (6-6), Popović 6 (2-2), Lendri 15 (4-4), D. nikolić 13 (2-1).
CRVENA ZVEZDA: Radičević, Dangubić 12 (5-4), Davidovac 5, Lazić 2, Antić 14 (2-2), Feldin 7, Janković 3 (2-1), Ročesti 19 (1-0), Lesor 9 (2-1), Enis 8 (3-1), Jovanović, Bjelica 7 (2-2).
Izvanrednom šuterskom predstavom košarkaši Budućnost Voli savladali su Crvenu zvezdu u derbiju kola ABA lige i trasirali put ka prvoj poziciji pred plej-of. U izuzetno uzbudljivoj utakmici plavi su pogodili 16 trojki iz 23 pokušaja što je bilo previše i za crveno-bele. Početak utakmice pripao je gostima koji su preko Feldina i Ročestija (trojka) u drugom minutu poveli 6:0. Sa dvije trojke Suad Šehović se pobrinuo da Podgoričani uspostave ravnotežu, da bi u šestom minutu Gibson vezao pet poena i domaćini su prešli u vođstvo (13:12). Tada se razgoropadio iskusni Antić, ubacivši tri trojke do kraja četvrtine, koju su Beograđani riješili u svoju korist (27:22). Međutim, na početku druge Feldin i Enis su izgubili tri lopte što su Džikićevi izabranici znali da iskoriste. Popović i Suad Šehovič su iskoristili slobodna bacanja, zatim je bio precizan Ivanović, Lendri je ubacio trojku, da bi Popović zaključio seriju 11:0 za 33:27 u 13. minutu. Tek tada je Lesor sa linije slobodnih bacanja poentirao za goste, koji su spriječili bijeg Budućnost Voli. U nastavku susreta vođena je izjednačena borba, ali je odlični Gibson novom serijom od pet vezanih poena obezbijedio plavima plus pet na poluvremenu (47:42).
Nastavak je trojkom otvorio Suad Šehović (59:42), da bi Dangubić dobrom rolom i Ročesti trojkom u 22. minutu izjednačili (50:50). Bio je to kritičan momenat za domaće košarkaše, koji su se na momenat pokolebali. Sredinom ove dionice i Enis je vezao pet poena (59:56) i izgledalo je da crveno-beli kontrolišu igru. Međutim, Ivanović je odbio taj nalet i Podgoričani su sredili redove. Čak su poslije trojke Lendrija u 29. minutu zaprijetili bijegom (68:61). Uzvratio je trojkom Ročesti, a Danilo Nikolić novom trojkom postavio reziltat 73:67 pred odlučujućih 10 minuta. Poslednju četvrtinu je trojkom otvorio Antić, ali mu nije ostao dužan ni Ivanović, tako da su plavi u 32. minutu imali osam poena viška (78:70). I umjesto da se odlijepe dozvolili su prvo Enisu, a zatim i Jankoviću da sa linije slobodnih bacanja zamute vodu (77:80). Vrlo važnu trojku pogodio je Danilo Nikolić u 36. minutu (83:77), ali se Zvezda preko Antića ponovo vratila u igru (81:83). Odlični Ivanović ubacio je trojku za 86:81 u 38. minutu, a Gordić poslije prodora učvrstio prednost (88:83) na ulasku u poslednji minut. Ni Alimpijevićevi izabranici se nisu predavali. Poslije izrađene akcije Davidovac je pogodio trojku. Na semaforu je pisao rezultat 88:86, a do kraja je ostao 51 sekund. U odlučujućim momentima odgovornost je preuzeo Ivanović i ruka mu nije zadrhtala (90:86). Zatim je Davidovac bio neprecizan, a tačku na meč stavio je Gordić sa linije slobodnih bacanja. U sledećem kolu ABA lige (13. januar) košarkaši Budućnost Voli gostuju ekipi Mega Bemaks.
N.Z.

Aleksandar Džikić: - Naš protivnik je šampion ABA lige. U odnosu na sastav i novac koji su uložili igraju sjajno u Evroligi. Bili su u dobroj seriji pred ovaj meč. Mi imamo jako težak januar, naporna putovanja... Momci stvarno treniraju dobro i naporno. Šutirali su sjajno, ali na nekim utakmica samo promašivali, pa je protivnik hvaljen zbog odbrane. Pobijedili smo, srećan sam, idemo dalje! Imali smo procenat šuta od 70 odsto za tri poena. Nevjerovatno, ali je tako. Međutim, odbrana je bila dobra na obje strane. Bila je, što bi vi rekli, masa žestokih duela. Zvezda je sjajan tim. Više volim što smo pobijedili na veliki broj poena, nego da smo izgubili na malo broj poena.

Dušan Alimpijević: -Nema tu šta da se priča, nismo bili svoji. Nijednu sekundu nismo odigrali kako bi trebalo. Ne može košarka da se zaboravi za tri dana, ali može mnogo da se padne u koncentraciji i motivu. Moramo da vidimo zašto smo pali. Budućnost je u svakom slučaju zasluženo pobijedila. Nismo mogli da postignemo agresivnost i na ovo malo želje to nismo uspijevali. Ako se ne varam, već u trećim minutima smo ulazili u bonuse i onda je realno da morate da se povlačite. Rekao bih, po kretanju određenih stvari, da smo bili daleko agresivniji na ovoj utakmici, a utisak je da u stvari nismo bili agresivniji.