Sa meča Arsenal - Brentford / - FOTO: TWITTER/ARSENAL
11/02/2023 u 17:57 h

Arsenal se okliznuo i protiv Brentforda, Totenhem primio četiri gola u Lesteru

Fudbaleri Arsenala odigrali su 1:1 sa Brentfordom kod kuće u meču 23. kola engleske Premijer lige

Tako su "Tobdžije" nakon poraza u prošlom kolu od Evertona, zabilježile još jedan nepovoljan rezultat u borbi za šampionsku titulu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a "Tobdžije" su u nastavku u stigle do vođstva i to u 66. minutu kada je pogodio Leandro Trosar na dodavanje Bukaja Sake.

Ipak, gostujući tim poravnao je preko Ivana Tonija u 74. minutu, a asistirao je Kristijan Norgard.

Arsenal je lider sa 51 bodom, šest više od drugoplasiranog Mančester sitija.

Brentford je osmi sa 34 boda.

Totenhem je na gostovanju Lesteru izgubio 4:1 i ako je prvi poveo u 14. minutu golom Rodriga Bentankura.

Poravnanje Lesteru donio je Nampalis Mendi u 23. minutu, da bi na 2:1 povisio Džejms Medison.

Domaća ekipa došla je do ubjedljivih 3:1 golom Kelečija Iheanača u nadoknadi prvog poluvremena.

Konačnih 4:1 postavio je Harvi Barns u 81. minutu.

Lester je 13. na tabeli sa 24 boda, dok je Totenhem peti sa 39.